В Україні запрацювала перша онлайн-бібліотека аудіокниг українською мовою

Як повідомляє ternopil-trend з посиланням на Hromadske, в Україні з’явилася перша онлайн-бібліотека аудіокниг українською мовою. Наразі проект «Слухай» пропонує інтернет-користувачам аудіозаписи 100 прозових та поетичних творів українських класиків зі шкільної програми, а також творів сучасних письменників.

До озвучування творів долучилися теле- та радіоведучі, актори театру й кіно, музиканти. Новітні твори начитували самі автори. Зокрема на записах можна почути голоси Валерія Харчишина, Даші Астаф’євої, Богдана Бенюка, Даші Коломієць, Олександри Ярмак, Євгена Галича, Назара Задніпровського, Андрія Міщенка, Максима Тимченка, Едуарда Приступи, Юлії Колісник, Сергія Бриля, Олексія Супруна, Олександра Ярмака та багатьох інших відомих українців.

В онлайн-бібліотеці можна знайти аудіокниги творів Ольги Кобилянської, Михайла Коцюбинського, Григорія Квітки-Основ’яненка, Івана Франка, Марка Вовчка, Бориса Грінченка, Панаса Мирного, Валер’яна Підмогильного, Максима Рильського, Олени Теліги, Олега Ольжича, Дмитра Павличка, Григорія Косинки, Лесі Українки, Миколи Хвильового та інших.

Сучасна література представлена творами Ольги Деркачової, Євгена Ліра, Наталії Сняданко, Христини Козловської, Марка Лівіна та Катерини Бабкіної.

Над проектом працювала авторська команда «Типовий Київ» спільно з Інститутом журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка. За рік їм вдалося реалізували амбітну задачу по озвучуванню 100 книг та віршованих творів.

 За словами ініціаторів проекту, аудіокниг українською мовою дуже мало, а в умовах сучасного світу при стрімкому розвитку технологій знання та культуру необхідно доносити в максимально простих та зручних формах, і аудіокнига є однією з таких форм.

Проект було реалізовано спільно з Департаментом освіти КМДА. З 2019 року онлайн-бібліотека стане ще одним додатковим інструментом сучасної школи.

Comments

.,.,.,.