У тернопільській бібліотеці проводять кіноклуб

Кіноклуб Docudays UA при КП «Тернопільська кінокомісія» проводить показ документальних стрічок у Центральній міській бібліотеці.

Про це повідомляє «Тернопіль-тренд» з посиланням на інтернет-видання «ТЕРЕН».

До такої події долучились Леонід Бицюра як голова Асоціації кінокомісій України, а також регіональний координатор мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Володимир Ханас. На захід завітали і Марія Музика, що керує відділом систематизації законодавства, правової роботи і освіти, і Світлана Козелко як керівник міської бібліотечної системи та Олеся Виговська, що виконує обов’язки директора у Тернопільській кінокомісії. 

Леонід Бицюра зазначив, що проведення культурно-мистецьких подій такого роду є дуже хорошою ініціативою. Саме співпраця на межі бібліотек і кіно дає можливість людям у малих містечках, селах, районних центрах переглянути класику жанру документалістики. 

На цьому відкритті поет Іван Кушнір показав гостям свій відеокліп про жінок Небесної сотні, чим нагадав про історичне значення подій Майдану.

Нагадаємо, що в 2017 році з допомогою Міжнародного фестивалю документального кіно «Docudays UA» діяло майже 210 клубів. На таких заходах було понад 36 тис. глядачів, які брали участь у дискусіях. У рамках кіноклубу провели 1631 показ фільмів. 

Міжнародний фестиваль документального кіно з прав людини робить постійно тури різними обласними центрами України, де представляє стрічки про історичні реалії, злободенні теми життя. 
Мета таких турів фестивалю покликана встановити відкритий діалог про моральні проблеми суспільства, права людини, а також посприяти розумінню людської гідності як найвищої цінності.

Comments

.,.,.,.