Останні декілька років все більшої популярності серед ІТ-спеціалістів набувають ІТ-кластери. На сьогодні, розвиток сфери інформаційних технологій в країні вражає. Це результат щорічного зростання попиту, ринку спеціалістів, а також ІТ-компаній.
Зростання ІТ-компаній в Україні створює попит на якісні, зручні та просторі офісні приміщення з хорошою технологічною інфраструктурою. Досить новим поняттям для нашої країни є кластери, об’єднання юридичних чи фізичних осіб на основі спільних інтересів у сфері інформаційних технологій, пише ternopil-trend.in.ua. Їх метою є забезпечення плідної та якісної співпраці бізнесу в сфері ІТ.
Що таке ІТ-кластери?
“Першопрохідцями” ІТ-кластерів в Україні виступають високорозвинені міста, хоча зараз вони знаходяться чи не в кожному великому місті. Загалом організовані в Києві, Одесі, Львові, Коломиї, Чернівцях, Івано-Франківську, Харкові, і, звісно ж, у Тернополі.
Найбільшими виступають Львівський, Київський і Харківський ІТ-кластери. Це, зокрема через те, що інфраструктура в цих містах розвивається швидкими темпами. Стрімкий розвиток “приваблює” розробників програмного забезпечення, інвесторів, іноземні ІТ-компанії.

Спеціалісти в галузі ІТ допомагають місту розвиватися, як і ІТ-компанії, що також не стоять осторонь, і зацікавлені залучити в інформаційні технології ще більше талановитих фахівців. Вони реалізують свої проєкти за допомогою тих самих кластерів.
В залежності від регіону та специфіки ринку ІТ, кластери можуть дещо змінювати свої напрями діяльності. Як правило, вони є недержавними та непідприємницькими організаціями. Це об’єднання певною мірою сприяє розвитку ІТ-інфраструктури. У кожному місті кластери згруповують людей, що належать до однієї галузі.
Ternopil IT Cluster: мета та основні цілі
Тернопільський кластер є відносно новим об’єднанням у сфері інформаційних технологій. Він працює з 2017 року, і вже об’єднує більше десятка компаній. Офіційно об’єднання зародилося ще раніше. Ідея створити кластер виникла через деякий час після зібрань ІТ-спеціалістів різних структур. Вони зустрічались і обговорювали питання, що найбільше хвилювали. Головні стосувалися проблем розвитку міста та сфери інформаційних технологій.
Кластер продовжує активно розвиватися дотепер. Сюди входять не лише різноманітні ІТ-компанії, але й ІТ-академії міста. Партнерами є навчальні заклади та банк (фінансовий партнер).
Громадська організація ставить за мету не лише розвиток ІТ-сфери в Тернополі, але й покращення якості освіти. Задля її реалізації, фахівці проводять численні заходи, допомагають розробляти проєкти, які в майбутньому поліпшать життя тернополян, співпрацюють з освітніми закладами та владою міста тощо. І в цьому вже є прогрес. Деякі ІТ-компанії уклали договори з університетами, у яких викладають технічні дисципліни, і запрошують під час практики до себе, щоб поділитися знаннями або ж здійснити екскурсію по робочим місцям й офісам.
Ще однією, не менш важливою ціллю кластера, є створення сприятливого середовища в Тернополі для комфортного проживання ІТ-фахівця з тенденцією не переїжджати, а залишитися й розвивати сферу інформаційних технологій разом. Тернопільський ринок дуже сильно відрізняється, наприклад, від львівського.
Багато громадян, у пошуках кращого життя та високооплачуваної роботи переїжджають або до більш розвинених міст, або за кордон. Тому створити такі умови, щоб люди не виїжджали, а, навпаки, повертались і приїжджали до Тернополя як-не-як на часі для ІТ-кластера.
Об’єднання вбачає у Тернополі перспективне місто для розвитку сфери інформаційних технологій. У цьому і ціль – показати іншим, що навіть у такому невеличкому місті можна реалізувати себе.
У додаткових цілях кластер вбачає: вивчення англійської мови в Тернополі, популяризацію ІТ-сфери та виведення її на новий рівень, підтримку створення нових локальних компаній, постійний вплив на міську владу в питанні покращення ІТ-середовища та створення зрозумілого ринку.