Тернополянин зробив економ-варіант авісимулятора

Тернополянин Сергій Смерчинський виготовив власноруч, з підручних засобів, авіасимулятор. Для розробки такого приладу він використав пружини від велосипедних сидінь. 

Про це повідомляє «Тернопіль-тренд» з посиланням на інформаційне видання «Від Тарнополя до Тернополя»

Професійні інструктори, випробувавши його, кажуть, що його потрібно трохи доробити і він буде цілком придатний для юних техніків авіації. Цей тренажер операційної системи стоїть вдома у Сергія.
Чоловік за своєю спеціальністю електрик, проте авіаційними приладами цікавиться змалку. Він постійно зайнятий вдосконаленням програм-симуляторів для пілотів і літає на мотопарапланах. Останній прилад Сергія вирізняється тим, що шолом віртуальної реальності поєднується з кріслом, яке вібрує. 

Сергій зізнається, що давно мріяв додати нову функцію до літального апарату. Чоловік каже, що йому давно не вистачало у цьому вібрації, тому він зробив платформу з пружинами від велосипедного сидіння.

Він зізнається, що мотор двигуна можна регулювати, спрямувавши газ на розбіг. Відтак він підсилюється або зменшується. А додаткові торкання із землею відбуваються тоді, коли літак сідає на землю.

Гості, що прийшли до Сергія, чудово себе почувають у ролі пілотів, коли приєднуються до авіагри у віртуальному просторі. Одна з них каже, що цей винахід дуже цікавий для дітей, а водночас і корисне заняття для пізнання чогось нового.

Авіаконструктор Михайло Лампік випробував конструкцію і пояснив, що вона потребує трохи переробки. Проте загалом віртуальна кабіна пілота є досить бюджетною і обійшлась Сергію у тисячу гривень.

Керівник гуртка авіамоделювання станції юних техніків Володимир Наконечний коментує: «Реалістичність дуже висока. З вібраціями штурвала, крісла ‒ у нас того немає. Я сподіваюся, що ми зможемо співпрацювати у цьому плані і дітям буде цікаво це зробити». 

Чоловік переконує, що винахід (флайт-симулятор) може бути корисним для навчання українських пілотів, зокрема й військових. 

Comments

.,.,.,.