Тернополяни зможуть бачити замки у 3D форматі

У Тернополі виготовляють макети замків Тернопільщини у 3D форматі, які візуально краще представлятимуть знамениті історико-культурні пам’ятки.

Інформує про це «Тернопіль тренд» з посиланням на «Файне місто Тернопіль»

Реконструйовані макети фортець Тернопілля можна буде розглядати у 3D форматі, які виготовляють спеціальні принтери. Такі екземпляри виготовляють на фізико-математичному факультеті у ТНПУ імені В. Гнатюка. Для цього використовують спеціальні принтери, які роблять таку комп’ютерну реконструкцію понівечених чи зруйнованих фортець.

Для того, щоб зробити відповідний макет студенти вивчають креслення, історію споруди та матеріали аерозйомок. Потім модель фортеці проектують у спеціальних комп’ютерних програмах. Зараз відповідні макети зроблені для десяти замків.

Доцент кафедри історії України ТНПУ імені В. Гнатюка Володимир Кіцак зазначає, що в Тернопільській області найбільше замків, які в нормальному стані, проте все ж необхідна реставрація. Макети для цього є ідеальним варіантом.

Начальник управління туризму ОДА Ярослав Яцків додає, що на майбутнє думають зробити спеціальний зал, де були б розміщені макети і кожен зміг би подивитись, оцінити пам’ятку та й загалом історичне надбання Тернопільщини.

Макети замків були представлені нам міжнародній виставці за рішенням працівників Управління туризму. Ними стали фортеці Кременця, Бучача, Теребовлі, Язловця, які показали у Жешуві.

Замки Тернопілля та архітектурні споруди матимуть QR-коди, а на табличках з цими написами туристи зможуть прочитати необхідну інформацію як українською, так і англійською про об’єкти, що зацікавили. Згодом мають бути реконструйовані 34 фортеці Тернопілля.

У рамках цього проекту самоціллю є відновлення історичної спадщини області з ініціюванням працівників університету разом з Національним заповідником «Замки Тернопілля» за підтримки ТОДА.

Comments

.,.,.,.