Як тернополянам підготуватися до сезону грипу

Незабаром літо завершиться і розпочнеться осінь, що принесе з собою прохолоду та сирість. Відповідно відбудеться і спалах вірусних захворювань. Повідомляє «ternopil-trend».

В Міністерстві охорони здоров’я вважають, що єдиним способом уникнути масового спалаху грипу одночасно з коронавірусною інфекцією є масова вакцинація. Вакцина зміцнює імунітет, а також змушує його краще працювати та протидіяти хворобам.

Вакцинація як спосіб уникнути грипу

Вакцинація знижує тяжкі наслідки хвороби. При цьому майже на 80 відсотків зменшується кількість летальних випадків від ускладнень грипу. Також це дозволить уникнути госпіталізації. Медики рекомендують обов’язково зробити щеплення людям літнього віку, вагітним, людям з хронічними хворобами, а також медичним працівникам, вчителям та дітям до п’ятирічного віку.

Тому, тернополянам варто подумати про вакцинацію і з початком осіннього періоду зробити щеплення. Варто пам’ятати, що для того аби в організмі сформувалася сильна імунна відповідь знадобиться декілька тижнів, адже потрібен час для виникнення антитіл.

Не слід забувати й про здорове харчування та вживання достатньої кількості води. Вчені не рекомендують в  осінньо-зимовий період сидіти на дієтах, оскільки це знижує калорії і відповідно послаблює імунітет. Оскільки недостатня кількість м’яса та риби призведе до втрати організмом необхідних амінокислот.

Достатню увагу слід приділити відпочинку та прогулянкам на свіжому повітрі. Здоровий сон та прогулянки мають свій вплив на рівень імунітету. Наприклад, науковці рекомендують лягати спати обов’язково сьогодні, щоб організм встиг достатньо відновитися до завтрашнього дня.

В період не лише грипу, але й коронавірусу потрібно якомога частіше мити руки або промивати ніс водою з сіллю особливо, якщо ви побували в місцях, де багато людей.

Зараз багато жителів Тернопільщини активно вакцинуються від коронавірусу. Станом на сьогодні в області створено 11 Центрів вакцинації. Загалом за весь період на Тернопільщини дозу вакцини від COVID-2019 отримали більш як 126 тисяч людей. При цьому повністю вакцинувалися двома дозами 46 тисяч людей.

Наразі Україна знаходиться на п’ятому етапі вакцинації. Тобто це означає, що будь-хто може вакцинуватися у найближчому пункті щеплень або ж центрі масової вакцинації. Усі щеплення є лише добровільними та абсолютно безплатними.

Comments

.,.,.,.