Кіборг з Тернопільщини зіграв у міжнародній виставі

 

Кіборг Ярослав Гавянець зіграв у міжнародній виставі «H-Effect». На онлайн-прем’єру звернули увагу театральні критики і глядачі з усього світу. Першого ж вечора виставу подивилися 8 тисяч осіб, пише ternopil-trend.in.ua.

Сцена – психологічна реабілітація

2

9 жовтня у Фейсбуці проєкту «H-Effect» представили виставу. Ролі виконали 5 акторів з різних міст України – Тернополя, Києва, Харкова, Донецька, Львова. Одним з них став Ярослав Гавянець. Чоловік родом з Копичинців Гусятинського району. Має освіту юриста, працює у муніципальній варті, учасник АТО. Пан Ярослав за заслуги перед державою отримав орден «За мужність».

У 2015 р. історію Я. Гавянця з Тернопільщини дізналася вся країна. Його батько звернувся через відео до Олександра Захарченка, ватажка ДНР. Мирослав Гавянець просив повернути сина додому живим і здоровим або ж обміняти на себе. Журналісти різних телеканалів поїхали тоді разом із батьком кіборга у сам центр небезпеки. Ярослава Гавянця врятували. Він вважає, що це завдяки батьківській молитві.

Цікаво, що фронті побратими називали його «Маестро». У дитинстві хотів стати актором. Класна керівниця змусила вивчити вірш Т. Шевченка і з цього почалось захоплення мистецтвом. Після виступу вчителька аж розцілувала його і сказала, що розпізнала талант. Пізніше він грав у різних шкільних виставах. Кіборг вступив до Харківського національного університету мистецтв ім. І. Котляревського, але навчання не закінчив. Зізнається, це через молодість, максималізм і сердечні справи. Тепер радіє, що взяв участь в онлайн-виставі.

Ділиться, що проєкт виявився для нього складним, бо зачепили важкі теми. Не просто було тримати себе і власні емоції під контролем. Каже, що йому вдалося спрямувати отриманий досвід у потрібне русло.

У складі трупи також були Оксана Черкашина і Роман Кривдик – професійні актори. Олег Родіон Шуригін-Геркалов – стиліст, представник ЛГБТ-спільноти. Катерина Котлярова – учасниця Революції Гідності, воювала у складі батальйону «Айдар», тепер працює документаторкою військових злочинів і порушень прав людини.

Герої стикнулися з проблемою вибору, точно як Гамлет

3

У сюжеті описано фрагменти війни в України. Організатори взяли до уваги різних людський досвід, професії, сексуальну орієнтацію.

«H-Effect» — постдокументальна онлайн-вистава, в якій відбувається пошук Гамлета в Україні. Фундаментом стала однойменна п’єса найвеличнішого англомовного письменника і драматурга Вільяма Шекспіра. Ще використали текст п’єси «Гамлет-машина» Гайнера Мюллера, написану у минулому столітті.

Вистава «H-Effect» буде у доступі до 23 жовтня 2020 року. Найважливіше обмеження – 18+.

Це міжнародний театральний проєкт створили українці поляки, німці. У Європі незабаром будуть знімати фільм «Синдром Гамлета», а вистава стане його основою. Над ним працюють Пьотр Росоловський, Ельвіра Невєра, Роза Саркісян, Йоанна Віховська.

4

Спонсорує проєкт програма «House of Europe», Goethe Institute та Український Культурний Фонд.

Comments

.,.,.,.