Як тримати себе у формі: поради на щодень

Ритм, в якому живе сучасна людина, змушує її постійно спішити та планувати на тижні вперед. Як результат — виснаження та апатія. Натомість запорукою високої продуктивності праці та емоційної бадьорості є гарне самопочуття. Для цього потрібно дбати про здорове харчування, повноцінний відпочинок і розумне фізичне навантаження. Адже тримати себе у формі — це не лише про підтягнуту фігуру, але й про натхнення до життя. Розповімо докладніше, як наповнювати свій день правильними емоціями. 

Як тримати себе у формі: поради на щодень

Фізична активність

Більшість людей сьогодні мало рухаються. Громадський транспорт, офісна робота чи навіть онлайн-проєкти за комп’ютером вдома — така діяльність призводить до зниження м’язового тонусу, сутулості та відчуття постійної втоми. Вирішити цю ситуацію доволі легко — щодня плануйте прогулянки. 

Це може бути піший похід додому з роботи, вигул собаки (якщо немає чотирилапого друга, заведіть його). Допомагають тренувати м’язи й діставати задоволення від такої зарядки велосипеди, ролики. Катання парком, лісом із друзями чи дітьми поліпшить настрій і наповнить організм потрібною енергією. 

Можна придбати зручні портативні масажери, які покращуватимуть стан м’язів після виснажливого дня та постійно підтримуватимуть їх у тонусі. Або купити спортивний інвентар для щоденних занять вдома: гантелі, скакалки та ін. Чимало таких товарів ви знайдете на сайті allo.ua. Важливо лише не зупинятися у своєму бажанні бути у формі та добре почуватися. 

Правильне харчування

У багатьох словосполучення «здорове харчування» асоціюється з несмачною їжею та великою кількістю заборон. Насправді зовсім не обов’язково сідати на якусь дієту. Достатньо подбати про збалансоване харчування. Про що йдеться:

  • Щодня пийте багато чистої води. Це допоможе знизити тиск, поліпшити стан шкіри, запобігти хворобам та зменшити почуття голоду. 
  • Скоротіть до мінімуму, або й узагалі відмовтеся від смаженої та швидкої їжі. Натомість споживайте вдосталь овочів та фруктів. 
  • Їжте тричі на день та не забувайте про 2 додаткових перекуси. Краще робити це в один і той самий час. 

Й обов’язково обмежте споживання солодощів сумнівного складу та цукру. Готуйте десерти вдома, замініть цукерки сухофруктами та горіхами. 

Здоровий сон

Не забувайте про повноцінний відпочинок. Сон має бути здоровим: 

  • на хорошому матраці, 
  • у добре провітреному приміщенні, 
  • без ситної їжі перед засинанням. 

Відмовтеся від перегляду гаджетів за годину-дві перед сном. Увімкніть спокійну музику, почитайте книжку. Лягайте спати об одній і тій самій годині щодня. Також важливо відпочивати впродовж достатньої кількості часу. За загальними рекомендаціями, спати потрібно не менше 6 годин, а краще — 8. Проте кожен організм може потребувати індивідуального режиму, тому важливо навчитися відчувати свої потреби й дослухатися до них. 

Comments

.,.,.,.