Режисер з Тернополя поміж бойовими діями встигає знімати фільми

Михайло Ухман – відомий режисер з Тернопільщини. Як військовий журналіст з 2015 року він постійно їздить у зону бойових дій, щоб висвітлити глядачам, що ж саме відбувається на передовій. Повідомляє «Ternopil-trend» з посиланням на «Суспільне».

На передовій з 2015 року

Вперше режисер з Тернопільщини відправився воювати у 2015 році. Спочатку він поїхав в зону проведення антитерористичної операції як журналіст. Проте, на фронті тернополянин побачив перші смерті й усвідомив для себе, що не обійдешся лише блокнотом та диктофоном, доведеться брати до рук і автомат.

За словами Михайла Ухмана, дивним було те, що бойові дії розпочиналися щовечора в одну і ту ж годину. На той час журналіст перебував у Мар’їнці. Завершувалися обстріли зазвичай о 6 ранку. Час в проміжку до п’ятої години вечора можна було використати, щоб відзняти матеріал, показати побут військових на передовій.

Паралельно з цим Михайло Ухман займався зніманням фільмів, які мали художній та документальний характер про повстанців УПА. Також журналіст є автором видання «Люди волі». Фільми авторства Михайла Ухмана показували не лише в Україні, але й закордоном – в Англії, Сполучених Штатах та Канаді. Мова йде про стрічки «Трохи нижче неба» та «Шлях поколінь». Усі покази не були комерційними, натомість зароблені кошти від них використовувалися режисером для закупівлі автомобілів бійцям на фронт.

Війна 2022 року

Незадовго до початку повномасштабного російського вторгнення Михайло Ухман мав на меті завершити декілька фільмів про Українську Повстанську Армію, однак все зупинив, адже його допомога потрібна була військовим.

З 24 лютого більшість свого часу режисер перебуває у «гарячих» точках. На рідну Тернопільщину він приїжджає буквально на декілька днів, щоб відшукати необхідну техніку для військових, після чого знову повертається у зону бойових дій.

На думку Михайла Ухмана, жителі Тернопільщини, які зараз знаходяться в тилу та не відчувають щоденних обстрілів, жодного дня не повинні забувати, що в країні йде війна. Звичайно, потрібно продовжувати жити, незважаючи ні на що: проводити час з рідними, друзями, народжувати дітей.

Однак, в ті рідкісні моменти, коли журналіст приїжджає додому він бачить навколо, що не всі люди усвідомлюють повномасштабність війни.

Останні кадри, які вдалося зафільмувати Михайлу Ухману, він відзняв в Донецькій області. На полях вже достигла пшениця, проте її нема кому збирати, оскільки територія постійно знаходиться під обстрілами. Це унеможливлює збирання урожаю. Якби тернопільські аграрії побачили картину, вони б не змогли стримати сліз. І таких полів в Донецькій та Луганській областях дуже багато.

Також режисеру вдалося потрапити й до Пісків, хоча частина населеного пункту залишається окупованою. Картина, яку побачив Михайло Ухман вражає: навколо майже не залишилося вцілілих будівель та когось живого. Фактично від містечка залишилося згарище.

В одному з будинків в Донецькій області режисер облаштував пристанище для волонтерів, однак окупанти зруйнували будівлю. Волонтери ледве встигли забрати речі, що вціліли.

Comments

.,.,.,.