У Тернополі невдовзі відбудеться мистецький фестиваль “Ї”

3-5 травня у Тернополі буде проходити мистецький фестиваль «Ї». У файному місті він буде проводитись сьомий раз і поєднуватиме як музичну, так і літературну сцену. Він проводитиметься у Тернопільському драматичному театрі імені Т. Шевченка.

Про це повідомляє «Ternopil-trend» з посиланням на інтернет-видання «TeNews».

Мистецький фестиваль відбувається щовесни і збирає любителів різних видів мистецтва. Він об’єднує письменників, художників, кінорежисерів музикантів з різних куточків України і світу. На фестивалі люди можуть ознайомитись з новинками сучасної літератури, цікавими музичними перформенсами, поетичними читаннями, незвичними презентаціями книг, лекціями, ексклюзивними виставками, книжковими ярмарками. Щороку фестиваль проводиться на високому рівні, адже долучаються як українські митці, так і творчі люди з різних країн світу. Громадські діячі та літературні агенти всіляко сприяють тому, щоб фестиваль був різноманітним, цікавим і насиченим. За своїм розмахом він сягає національного масштабу серед культурних подій країни.

Участь у сьомому фестивалі «Ї» візьмуть відомі письменники Юрко Позаяк, Юрій Іздрик, Сергій Жадан, Іван Байдак, Юрій Винничук, Юрій Андрухович, Ростислав Семків, Андрій Бондар, Дмитро Лазуткін та інші. Вони виступатимуть на літературній сцені.

Музичну сторону дійства представлять гурти «Tvorchi», «Жадан і собаки», «Один в каное», Tik Tu, Фіра.

Родзинкою фестивалю стане кіно-театральна сцена, де відбудеться показ фільмів “Будинок слова”, “Коли падають дерева”, а також світлодіодне шоу від театру “Метаноя”. Цікавим рішенням стало впровадження схожого формату для розвитку молодих літературних талантів. Організатори створили конкурсний відбір на молодіжну літературну і музичну сцену, де вибрали 20 молодих авторів. Туди також увійшов музичний гурт “Litcore”.

На фестивалі будуть представлені різні теми, починаючи від українського фентезі до перекладів грузинської та англійської літератури. 

Comments

.,.,.,.