Тернополянка для охочих робить “незвичні” тротуарки

Тернополянка Тетяна Свинарик-Іващенко влаштовує тротуарки просто неба усім зацікавленим. Вона виносить телескоп надвір та показує любителям космосу небесні тіла.

Про це повідомляє «Тернопіль-тренд» з посиланням на інтернет-видання «ТЕРЕН».

Жінка збирає усіх на вулиці щовихідних тоді, коли сприяє погода. Бажаючі можуть милуватись небесними об’єктами на тротуарках, що проводяться на масиві Дружба (поблизу Маяка), БАМі, а саме на стадіоні на вулиці Київській, 18 (між 19 і 20 школами). Також такі прогулянки з телескопом проходять на вулиці Володимира Великого, 5.

Коли стає тепліше, а вечірні прогулянки стають частішим явищем, тротуарки дуже доречні. Вони актуальні для людей, які прагнуть краще вивчити Всесвіт та розширити свій кругозір. На одній із тротуарок усі охочі дивились через телескоп на термінатор, кратери Тихо і Коперник, шукали сузір’я і споглядали мерехтіння зорі Сіріус.

Точне місцепроведення цих заходів постійно опубліковують у групі «АстроТернопіль». Про тротуарку оприлюднюють інформацію у чатах Vibera та Telegram. Також у любителів астрономії є створений сайт “ТерАстро” та сторінка АстроТернопіль у Facebook, де можна побачити астрозйомку та візуальні спостереження нічного неба. Завдяки цій ініціативі популяризують споглядання за небесними тілами і показують, що на небі над Тернопільщиною цікаво розглядати  і вивчати сузір’я, планети, зірки. У вересні-жовтні 2017 року клуб любителів “ТерАстро” опублікував світлини фотографів України, які досліджують космічні об’єкти. Учасники астрономічної спільноти популяризують вчення про космос, планети, зорі серед дітей і молоді.

У цьому їм значно допомогло Астрономічне товариство Тернопільського району “Небозвід”, яке посприяло клубу “ТерАстро” проводити тематичні заходи, зокрема Астрофест “Різдвяні зорі” у селі Лозова.

Comments

.,.,.,.