Нагляд за рослинами і вокальний месенджер: у Тернополі школярі показували IT-проекти

У Тернополі зібралось чимало учнів 10-11 класів, які представляли власні IT-проекти.

Про це пише “Ternopil-trend” з посиланням на інтернет-видання “Файне місто Тернопіль”.

Винахідники з різних куточків Західної України на презентації показують свої розробки в IT-сфері. Зокрема учні Тернопільської школи №4 прийшли на конкурс розповісти про проект, при створенні якого їм допомогли спеціалізовані курси. Школярі кажуть, що їхня розробка відповідає за автоматизовану систему нагляду за рослинами «Smart plant».

Учень 11 класу Володимир Семенець пояснює, що цей проект націлений на відслідковування характеристик вазону, в якому росте рослина. До цього входять температура, вологість грунту та освітлення.

Хлопці вважають, що їхній проект має високі шанси на перемогу. Також вони задоволені, що відкрили для себе багато нового про частини мікропроцесорів і програмне забезпечення.

Загалом на конкурсі понад півсотні школярів представили більше 10 проектів. У ньому брали участь учні шкіл Львівської, Вінницької, Івано-Франківської та інших областей.

Учениця 10 класу Хоростківської ЗОШ №2 Христина показала на конкурсі розробку свого вокального месенджера, що може бути у комп’ютері, телефоні чи навіть у холодильнику, телевізорі. Він є легким у використанні, невимогливим до системи і з налаштуванням приватності, що не дозволяє інформації поширюватись.

Конкурс такого зразка у ТНЕУ організували вперше, а викладачі повідомляють, що додатково створили ще дистанційну IT-школу. Це зроблено для того, аби усі охочі змогли навчатись та розвиватись в Україні.

Декан факультету комп’ютерних інформаційних технологій Микола Дивак каже, що зараз IT-індустрія поділяє 2-3 місце в Україні щодо експорту своєї продукції за кордон. Темпи приросту розробки IT-продукції в Україні становлять від 20 до 30 %, а наша економіка зростає приблизно до 3 %.

Цю ініціативу підтримали не лише представники влади, а й більше десятка IT-компаній. Вони погоджуються, що роботи школярів є цікавими і вартими уваги.

Катерина Міхайліді коментує:

«Це такий перший крок, щоб потрапити в IT. Я вважаю це їхньою маленькою перемогою, адже вони зробили свій перший проект. Винахідникам потрібно розвиватися далі і не зупинятись на досягнутих цілях. Загалом проекти всі цікаві, тому їх потрібно вдосконалювати, впроваджувати нові технології і це буде дуже круто для Тернополя».

До слова, комісія обере кілька найцікавіших проектів, переможці яких поїдуть представляти їх на міжнародний форум у Чехію.

Школярі кажуть, що цінний досвід, який вони здобули на конкурсі, ще більше їх змотивував до навчання в IT-сфері.

Comments

.,.,.,.