Житель Тернопільщини відкрив власний музей у селі Ішків Козівського району. Він зібрав там музичні інструменти різних видів. У його колекції є калімба, або ж музичне піаніно, що походить з Африки і найдужче подобається чоловікові. На ньому Петро Катола виконує український «Щедрик».
Про це повідомляє «Тернопіль тренд» з посиланням на сюжет каналу Т1 Новини.
У музеї чоловіка також є клавесин, що був незамінною річчю у монархів та аристократів. Зазначають, що він набрав шаленої популярності у часи середньовіччя.
Петро Катола каже, що клавесин схожий до рояля, але має іншу побудову та спосіб звукобудування. Цей інструмент був знаним у європейських країнах 4 століття поспіль.
Свій музей чоловік розташував у сільському будинку, де більше 150 інструментів із 80 країн світу. Ініціатива Петра Католи дуже приваблює любителів музики, тому пограти приходять як дорослі, так і діти. Тут на вихідних збираються цілі черги людей, щоб і собі випробувати музичні інструменти.
У будні в музеї збираються школярі. Одна з дівчаток каже, що в неї склалось хороше перше враження від великої кількості інструментів. Школяр Іван Дидик додає, що йому сподобалась історія про барабан, який символізує силу і могутність вождя.
Петро Катола давно цікавиться музичними інструментами і може провести віртуальну екскурсію щодо походження тих чи тих. Усі вони справні і колекціонер підтверджує це їхнім звучанням.
Один з інструментів називається белібао, якого використовують для вивчення бойових рухів. Ще одними є карпатська і в’єтнамська дримби, які теж цікаві людям.
Петро Катола здобув музичну освіту, тому його улюблене заняття співпало зі справою життя. Він каже, що радий, коли відвідувачі приходять і присвячують час вивченню музичних інструментів. Особливо Петра тішить, коли приїжджають діти і розглядають експонати не з телефонів.
Чоловік постійно поповнює свою колекцію: деякі інструменти йому привозять друзі і знайомі, а дещо замовляє через інтернет.