Цінні речі і несподівана схованка: на Тернопільщині віднайшли цікаву знахідку

В одному зі старих вуликів знайшли історичну цінність, яка там пролежала ще з часів існування Української повстанської армії.

Про це інформує «Тернопіль тренд» з посиланням на інтернет-видання «Доба».

Цікава знахідка може привернути увагу не тільки істориків, а й усіх, що цікавляться минувшиною. Таку незвичну схованку побачив місцевий житель із села Стара Ягільниця Чортківського району Тернопільської області. У вулику виявився архів різних рукописів, важливих паперів та друкованих документів. Документи належать українським повстанцям, які очолювали національно-визвольний рух ОУН-УПА.

Галицький краєзнавець Роман Пахолок як директор Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. Олександра Барвінського розповів історію цієї важливої історичної події.

Чоловік, що виявив документи упівців є колишнім фельдшером. У нього довгий час була стара пасіка діда, але на пенсії йому стало важко ходити біля бджіл. Ця копітка справа вимагала більше часу і він вирішив старі і непотрібні вулики порубати і спалити. Проте коли він почав ретельно розбирати будиночок медоносів, у якому роками сиділи бджоли і виробляли духмяну масу, то раптом побачив між дошками згорток. Житель Микола неабияк здивувався такій оригінальній знахідці, бо витягав пакунки за пакунками. Чоловік добре роздивився знайдені папери і листки. Він розгортав стоси листків і розумів, що це не газетна мішура, а цінні історичні документи.

Роман Пахолок уточнює, що коли чоловік зосереджено переглянув папери, то з’ясував чого вони стосувались. Це був не просто архів українських повстанців, а документи бандерівців, де себе вони писали з великої літери, а точніше матеріали служби безпеки ОУН-УПА. Вони були створені у 1944-1945 рр.

Із цього вдалось відновити 240 листків і більше 50 повстанських журналів, а також брошур підрозділів ОУН-УПА.

Comments

.,.,.,.