Художники Тернопільщини мають унікальну можливість взяти участь у Венеціанській бієнале

З 11 травня до 24 листопада у Венеції пройде Міжнародна виставка мистецтв, на якій можуть представити свої творіння митці з Тернопільщини. Повідомляє «Ternopil.trend».

Міжнародна експозиція пройде уже в 58-й раз. Першу бієнале організували у 1895 році і з того часу з кожним роком все більше країн представляють свої твори на розсуд міжнародного співтовариства.

Цьогоріч темою бієнале є «May You Live in Interesting Times», що перекладається дослівно як «Ви можете жити в цікаві часи». Свій проект на виставці представить і українська делегація. Зокрема, національна експозиція розміститься у Венеціанському арсеналі – одній з локацій бієнале. Загалом більшість країн-учасниць розмістять свої проекти в садах Джардіні.

Так, за задумом українських митців 9 травня 2019 року в 12 годині дня літак «Мрія», який вважається найбільшим вантажним літаком у світі, пролетить над Венецією і на якусь мить затінить сади Джардіні. Всередині літака знаходитиметься HDD диск з інформацією про всіх художників, які долучилися до проекту. 

Для того, щоб стати частиною української експозиції необхідно, перш за все, зареєструватися за адресою: www.ukrainian-pavilion.org. Заявки на участь в бієнале прийматимуть до 10 квітня. Організатори українського проекту запрошують усіх художників та художні колективи приєднатися до втілення задуму в життя. Тому, незважаючи на техніку виконання творів, освіту і вік українські митці можуть кинути тінь на сади Джардіні. Основною ідеєю проекту є переосмислення такого поняття як міф та його вплив на розвиток сучасного українського мистецтва.

З усіх поданих на участь у виставці заявок створять своєрідний архів, який оформлять у вигляді довідника і представлять як каталог у національному павільйоні. 

Comments

.,.,.,.