Малюнки зі смаком печива: як тернополянка поєднує приємне з корисним

Тернополянка Олеся Костюкович намалювала на медових пряниках ілюстрації до деяких Шевченкових творів.

Про це пише «Тернопіль тренд» з посиланням на інтернет-видання «Новини Тернополя – 20 хвилин».

Вона пояснила, що це стало цікавим доповненням до виставки «Живе, Кобзаре мій, поміж нас голос твій».

Дівчина розповіла, що ілюстрації вона намалювала на папері у той час, коли навчалась на 5 курсі Київського національного університету культури і мистецтв.

До цього її спонукала викладачка, яка мала предмет «Історія української культури». Вона сказала, що до 200-річчя Шевченка можна намалювати 9 ілюстрацій до його поезій.

Майстриня пояснює, що любить вірші Кобзаря і знає багато віршів напам’ять. Вона неодноразово брала участь у конкурсах. Добірку ілюстрацій вона назвала «Передбачення Кобзаря», бо бачить прив’язку до подій Майдану і шукала в поезіях потрібні рядки.

Олеся Костюкович зробила малюнки до віршів «Марія», «Три шляхи широкії», «Не кидай матері», «Розрита могила», «Сон». Дівчина каже, що також додала до цього титульну сторінку з портретом Шевченка. Малюнки відверто пов’язані з теперішнім станом України і ясно розкривають злободенні теми.

Олеся розповідає про свій задум:

«Я хочу, щоб українці встали з колін і почали свідомо ставитись до нашої культури, мови, держави, тому вирішила показати ілюстрації людям. А оскільки зараз я займаюсь розписом пряників, тому поєднала хліб і Шевченкове слово. Хоча малюнки чорно-білі, трагічні і не викликають дуже приємні емоції, але саме отакий хліб українці зараз здобувають».

Дівчина придумала свою концепцію, щоб цікаво подати творчість Шевченка. Олеся до пряників прикріпила ще вірші поета, аби людям було зрозуміліше. Ідея полягає в тому, що печиво із поезією підшите стрічкою для цілісності вигляду.

Майстриня додає, що пряники можна їсти навіть через півроку, бо в їх складі лише натуральні компоненти і мед. Проте дівчина не думає, що комусь захочеться куштувати у музеї печиво, тому виставка може зберігатись довго.

Олеся також малює картини, розписує стіни за допомогою аерографа, розмальовує на дереві, кераміці і склі, а за фахом є дизайнером.

Comments

.,.,.,.