В Архикатедральному соборі показали документальний фільм про єпископа УГКЦ Михаїла Сабрига

Тернопільщина багата на визначних державних, культурних, релігійних діячів. Один з них єпископ УГКЦ Михаїл Сабрига. 
Як повідомляє ternopil-trend.in. з посиланням на Терен, 22 листопада про цього визначного діяча, першого єпарха УГКЦ показали документальний фільм. Стрічка була продемонстрована Архикатедральному соборі УГКЦ. Кінофільм створила мультимедійна студія «Свічадо». А замовником виступила Тернопільсько-Зборівська єпархія греко-католицької церкви. Назва: «Владика Михаїл Сабрига. Штрихи до портрета». В картині розповідається про унікальні і незнанні широкому загалу факти життя та діяльності, архиєрейському служінню єпископа. Сюди увійшло інтерв’ю з його сестрою Галиною та людьми, які були близькі з ним з часів антирадянського підпілля та легалізації церкви. 
В презентації стрічки взяли участь єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський Теодор, настоятель собору Орест Павлівський, співавтор стрічки Оксана Небесна, Мирослава Гриценко, яка знала єпископа особисто. Кожен з них зміг розповісти про своє ставлення до фільму і Михаїла. Було сказано, що основою стрічки є відеоінтерв’ю владики зняте в часи його життя. Цей запис зберігався в Інституті історії Церкви УКУ. Там він розповідає про свій життєвий шлях від дитинства у с. Бортків (Львівщина) до служіння в Тернопільсько-Зборівській єпархії.
Нагадуємо, Сабрига Михайло Йосипович народився 22 листопада 1940 р. і помер 29 червня 2006 р. Похований в селі Зарваниця Теребовлянського району. В молодому віці 23 років вступив до новіціяту отців Редемптористів у м. Львів і водночас розпочав богословські студії в підпільній семінарії. За життя радянській державі провадив підпільну діяльність у Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській областях. 11 жовтня 1986 року став єпископом. У 1990-1992 р. очолив новостворену Тернопільсько-Зборівську єпархію, де й працював до смерті. Був ініціатором відновлення Монастиря Святого Теодора Студита в с. Колодіївка Підволочиського району, став співзасновником благодійного міжнародного фонду «Карітас», за нього було відновлено відбудову Марійського духовного центру у Зарваниці (Теребовлянський район).
Отож, зацікавив фільм? Запитуйте в Архикатедральному соборі.

Comments

.,.,.,.