«Тарас. Повернення»: у Тернополі показали новинку українського кіно

У Тернополі в «Палаці кіно» презентували допрем’єрний показ фільму «Тарас. Повернення».

Про це повідомляє «Ternopil-trend» з посиланням на сюжет «Т1 новини».

У стрічці показані останні 3 роки життя Тараса Шевченка, де все відзнято на високому рівні. Головний художник-постановник каже, що над фільмом працювали понад 5 років, а для зйомок використали понад 40 місць у різних країнах світу. У цьому плані стрічка про Тараса є високим зразком українського кінематографу.

Художник-постановник Ігор Філіпов пояснює, що у фільмі задіяні справжні історичні локації, зокрема Манкенстау. Для того, щоб стрічка була достовірною використовували ті міста, які були зображені на акварелях Тараса.

Сценарій фільму переміг у міжнародному конкурсі, попередньо присвяченому 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. Його автор зізнається, що ще перед написанням хотів показати відомого поета з іншого боку, тобто нетиповий образ Кобзаря.

Режисер-постановник Олександр Денисенко додає: «У картині дуже багато фантастичної природи і безумовно це вказує на руйнування стереотипу, тому що я вкладав у постать Тараса Григоровича ідею визволення з полону духовного, а не фізичного, в якому він перебував».

Автори стрічки кажуть, що хотіли зруйнувати штампований образ сивого дідуся, який визирає з підручників чи портретів.

Заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра додає, що це фільм-пошук, в якому немає Шевченка, що виглядає з пам’ятників, з бюстів монументів. Ця стрічка, ніби своєрідна розвідка про нетиповий образ Тараса.

У рамках заходу показали спеціально створену марку із зображенням Кобзаря.

Коментарі