«Тарас. Повернення»: у Тернополі показали новинку українського кіно

У Тернополі в «Палаці кіно» презентували допрем’єрний показ фільму «Тарас. Повернення».

Про це повідомляє «Ternopil-trend» з посиланням на сюжет «Т1 новини».

У стрічці показані останні 3 роки життя Тараса Шевченка, де все відзнято на високому рівні. Головний художник-постановник каже, що над фільмом працювали понад 5 років, а для зйомок використали понад 40 місць у різних країнах світу. У цьому плані стрічка про Тараса є високим зразком українського кінематографу.

Художник-постановник Ігор Філіпов пояснює, що у фільмі задіяні справжні історичні локації, зокрема Мангінстау. Для того, щоб стрічка була достовірною використовували ті міста, які були зображені на акварелях Тараса.

Сценарій фільму переміг у міжнародному конкурсі, попередньо присвяченому 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. Його автор зізнається, що ще перед написанням хотів показати відомого поета з іншого боку, тобто нетиповий образ Кобзаря.

Режисер-постановник Олександр Денисенко каже, що в картині дуже багато фантастичної природи і безумовно це вказує на руйнування стереотипу, який він вкладав у постать Тараса Григоровича. Для нього було важливо показати ідею визволення митця з полону духовного, а не фізичного, в якому він перебував.

Автори стрічки кажуть, що хотіли зруйнувати штампований образ сивого дідуся, який визирає з підручників чи портретів.

Заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра додає, що це фільм-пошук, в якому немає Шевченка, що виглядає з пам’ятників, з бюстів монументів. Ця стрічка, ніби своєрідна розвідка про нетиповий образ Тараса.

У рамках заходу показали спеціально створену марку із зображенням Кобзаря.

Нагадаємо, що цей фільм став переможцем четвертого конкурсного відбору Держкіно. Також у березні 2018 року видавництво Клуб сімейного дозвілля видало роман О. Денисенка з назвою “Тарас. Повернення”, де багато сюжетних ліній, сцен і персонажів, що відсутні у фільмі.

Comments

.,.,.,.