«Заокеанські дари» привезли у Тернопільський “храм науки”

У ТНПУ ім. В. Гнатюка привезли унікальні експонати у складі колекції з 300 мушель. Такі рідкісні експонати зібрані із Тихого, Атлантичного та Індійського океанів.

Про це повідомляє “Тернопіль-тренд” з посиланням на інтернет-видання “Файне місто Тернопіль”.

Університетському геологічному музею подарували біля трьохсот унікальних видів, що є частиною однієї з найбільшої у Європі колекції. Ця краса знаходиться на географічному факультеті.

Сама ж власниця зізнається, що збирала ці мушлі майже 25 років. За витрачені кошти жінка могла б купити собі житло.

Дарія-Оксана Наконечна каже, що мушлі дивовижної форми побачила у магазині в Сполучених Штатах. На місці захоплена жінка вирішила, що обов’язково має придбати собі красиві морські дари. Серед експонатів є такі, що вартують 1-1,5 тисячі доларів. Вона пояснює, що для такої розкоші ціни є захмарними, тому для збирання мушель треба бути фанатом і не рахувати решту в гаманці.

Дарія розповідає, що її колекція мушель посідає 3 місце в світі за кількістю. Їх є 3 тисячі. Жінка дуже береже свої надбання, бо вважає, що кожна з мушель є дуже особливою, але тримати в себе не має наміру.

Ректор ТНПУ ім. В. Гнатюка Богдан Буяк вважає подаровану колекцію дуже хорошою справою. Це похвально, що людина віддає такі цінні експонати у храм науки.

У самому музеї дуже зраділи подарунку, бо раніше їм доводилось самим зорганізовуватись, щоб зробити колекцію. Це вперше отримали експонати у такому масштабі.

Декан географічного факультету Андрій Кузишин додає: «Сьогоднішній внесок є серйозним поповненням колекції, що не має аналогів ні на рівні України, ні на рівні Європи».

Експонати мають свій особливий шум моря, який не схожий на будь-який інший звук. Мушлі можна побачити у музеї університету, що відкритий з понеділка по п’ятницю.

Comments

.,.,.,.