У Тернополі створили особливий клуб для мам

У Тернополі відкрили жіночий клуб для мам дітей з інвалідністю. Ідея створення такого центру належить авторці проекту «Життя без меж» Олені Коваль. Учасниці клубу мають збиратись раз на місяць.

Інформує про це «Тернопіль-тренд» з посиланням на інтернет-видання «Новини Тернополя ‒ 20 хвилин».

Олена Коваль пояснює, що матерям дітей з інвалідністю щоденне життя приносить чимало клопотів. Вона вказує, що часто у них реальність поділяється на «до» та «після» хвороби сина чи дочки.

За словами жінки, цей клуб покликаний створити позитивну атмосферу та покращити внутрішній стан матусь. Олена зазначає, що важливо відволікатись від повсякденних проблем і відвідувати такі місця, де можна побути у неформальній обстановці, але як вдома.

Вона пояснює, що мамам з маленькими дітьми дуже важливо перебувати  у колі однодумців і заводити нові знайомства. Таке «витягування» із постійного кола турбот позитивно впливає на емоційний стан жінок, а в результаті на їхніх дітей. Особливо, це корисно тим мамам, яким потрібен досвід при догляді за дітьми чи моральна підтримка при виховуванні. Також відвідування клубу для мам дуже важливе для жінок, в яких діти лежачі, бо вони майже не виходять з дому.

У клубі мають проводити майстер-класи професійні психологи та арт-терапевти, а також семінари-тренінги, зустрічі зі знаними людьми, неформальні зустрічі, публічні заходи. Це зумовлено тим, щоб привернути  увагу до нагальних проблем сімей, в яких діти з інвалідністю.

Олена Коваль додає: «Ми плануємо зробити цикл зустрічей і з мамами з інших міст, які ділитимуться своїми історіями, своїми переживаннями, своїм досвідом, розкажуть, що їм допомагає в кризовий момент, чим вони зараз займаються, даватимуть свої поради, адже інформаційна підтримка для батьків, які залишаються сам на сам зі своїми проблемами, є дуже важливою».

Зустрічі для жінок будуть обирати в різних місцях і вони матимуть не тільки практичне значення, а й будуть своєрідним відпочинком за чашкою кави.

Першу зустріч у клубі під назвою «Я поруч» планують провести в березні. Детальніша інформація про наступні події, цілі та завдання знаходиться на сторінці проекту «Життя без меж» у фейсбуці.

Охочим, які бажають долучитись, достатньо написати у приватні повідомлення Олені Коваль (Helena Koval) на фейсбуці.

Comments

.,.,.,.