«Еволюція президентів»: тернопільський художник малює гарантів

Художник Богдан Новацький зобразив послідовну еволюцію президентів України, де кожен з них має особливе обличчя. Такий витвір дуже подобається тернополянам, бо дуже актуальний у теперішній час.

Повідомляє «Тернопіль тренд» з посиланням на «Новини Тернополя ‒ 20 хвилин».

Богдан Новацький успадкував талант від батька і малює впродовж 18 років, починаючи з дитинства. Свої картини він часто показує на вулиці Валовій. Він ходив у художню школу, де його навчили основам малювання.

Богдан каже: «Я шалено хотів вивчитись на художника та стати професіоналом своєї справи, але в той час треба було мати гроші, щоб вступити у ВИШ. До того ж, мої батьки були вивезені в Сибір і тому це залишилось мрією, що не здійснилась. Проте справжнім митцем я став».

Богдан додає, що його талант передався синові, племінникам і похресникам, чим він дуже втішений.

За час своєї художньої роботи він розмалював три храми, а також допомагав в оформленні Тернопільського драмтеатру. Чоловік зізнається, що продав незліченну кількість картин, а свої витвори мистецтва показував навіть поза межами України, за кордоном. Богдан пояснює, що люди до художніх робіт збайдужіли, тому він обрав для своєї картини тему на злобу дня.

Чоловік каже, що сприйняття того, що він зобразив у кожного інакше. Якщо хтось шукає жартівливий підтекст, то комусь вона здається цікавою за намальованими тонами президента. Він втішений, бо знайшов в інтернеті чорно-білий колаж із фотографій президентів і переніс його на полотно.

Богдан пояснює, що зобразив у різних кольорах, бо президенти асоціювались з певними тонами і атрибутикою. Наприклад чинний президент Петро Порошенко одягнений у вишиванку, бо так ходить на всілякі заходи. Віктор Янукович показаний у синьому кольорі, що символізує його партію. Не забув художник і про його «захоплення» шапками, тому у нього на плечах шуба та насуплений вираз обличчя.

Віктор Ющенко зображений у помаранчевих кольорах, щоправда без бджіл. Різко протилежним є образ Леоніда Кучми, який на картині сумний і у фіолетових відтінках. Митець пояснює, що він показав себе не найкраще на чолі глави держави, тому й обличчя його бліде. Проте Леонід Кучма зображений усміхненим та у природних кольорах, що випливає з його вічної фрази: «Що маємо, те маємо».

Богдан зазначає, що картина ще не оцінена, але він не продаватиме її за безцінь.

Comments

.,.,.,.