У Тернополі презентували фільм про домашнє насильство

 

У місті показали стрічку про жінок, котрі не побоялися поділитися власною проблемою на всю Україні. Йдеться про презентацію фільму «Розірви коло», у якому висвітлені історії Іви Стішун і Олександри Лебединської. Вони стали  жертвами домашнього насилля, пише ternopil-trend.in.ua.

Про що йшлося у фільмі?

Одна з них розповіла, що спершу вони дізналися  про притулок для жертв домашнього насильства, після чого одразу туди відправилися. Спасінням для них було наявність у притулку психолога, який працює як з жінками, так і з дітьми.

Одна  жінка стала жертвою насильства ще в дитинстві, а інша – вже під час шлюбного життя. Відомо, що прем’єра фільму відбулася  у Тернопільському кінотеатрі «Злата». На показ з’явилося багато  охочих дізнатися історії жінок, які знайшли в собі сили боротися  з нелегкими життєвими обставинами.

Чому ця тема є важливою?

Завідувачка сектору у справах сім’ї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради Ірина Гірняк поділилася «Тернопіль 1», що  режисеркою стрічки стала молода прогресивна українська режисерка Єлиавета Сміт. Його приурочили до всеукраїнської акції «Розірви коло». Метою акції є показати жінкам, як можна знайти вихід із таких складних ситуацій і що потрібно робити, коли зіштовхнулася з насиллям. 

Повідомляється, що показ стрічки організували в межах всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства». Фахівці наголошують, що відверто говорять про таку проблему дуже мало людей. Тоді як десятки тисяч людей так і залишаються на самоті із психологічним, фізичним і економічним тиском.

Муніципальна консультантка проєкту «міста та громади, вільні від домашнього насильства» Фонду ООН у галузі народонаселення Яна Шкуратова у коментарі «Тернопіль 1» ствердила, що зізнатися у проблемі домашнього насильства буває не завжди швидко і легко. Втім, на цей шлях треба ставати і таке рішення варто приймати, вважає Яна. Для цього існує чимало установ і організацій, котрі можуть допомогти у випадку насилля віднайти у собі сили.

Зазначимо, що у випадку домашнього насильства, спеціалісти радять звертатися на гарячу лінію – 1547 і відразу діяти, а саме зібратися найнеобхідніші речі та документи, знайти безпечне місце і переїхати туди. Також повідомити про місце свого перебування тільки перевіреним людям. Якщо є потреба, то звернутися до психолога у Центр підтримки і до працівників поліції.

Нагадаємо, нещодавно у Тернополі проводили навчання по боротьбі з домашнім насильством.   Його основною ціллю було налагодження зрозумілого та зручного способу комунікації із підрозділами, посадовими обов’язками яких є реагування на факти домашнього насильства.  Навчальні тренінги відбувалися впродовж двох днів і складалося з теоретичної частини і виконання практичних завдань. Учасники тренінгу обговорювали важливі організаційно-правові засади запобігання і протидії домашнього насилля, а також нововведення у законодавстві. Говорили і про необхідність роботи з дітьми, які постраждали від таких правопорушень.

Фото – Детектор медіа

Comments

.,.,.,.