У файному місті презентували документальну стрічку про жінок-військових

У Тернополі показали фільм “Невидимий батальйон”. Українські режисерки зняли цю стрічку ще у 2017 році, бажаючи висвітлити, скільки жінок воює на Донбасі за Україну і захищає наш мир. Тут можна дізнатися про розповіді 6 жінок на російсько-українській війні на Донбасі. Офіційно жінок не визнавали учасниками бойових дій і не надавали відповідного статусу аж до 2018 року. Далі на ternopil-trend.

Деталі фільму

1

 

Фото – acc.cv.ua

На презентації фільму зібралися жінки-ветеранки. Одна з них представляє «Невидимий батальйон» – Катерина Луцик, яка воювала на Донбасі 4 роки. Вона поділилася, що повинна була грати роль однієї героїні стрічки, але керівники батальйону не дозволили  зйомки в цілях безпеки. Катерина зазначила, що мета фільму –показати, що жінки воюють на рівні з чоловіками, і серед них – чимало штурмовичок, снайперок, втім на той час відповідно до законодавства, їх оформляли швеями та кухарками. 

Стало відомо, що перші 13 жінок, які загинули на Сході України, брали активну участь у бойових діях. Завдяки цьому фільму та адвокаційній кампанії, вдалося отримати доступ для жінок у вигляді 63 бойових посад, а також 450 цивільних посад для жінок. 

Героїні фільму – реальні жінки, які мають абсолютно різні характери, освіту, колір очей. І тому основний посил у тому, що незалежно від особливостей людини, тут важливий тільки професіоналізм. Деякі жінки повернулися в цивільне життя , хтось – пішов працювати у громадський сектор, а хтось – продовжує воювати на Сході України.

Проблеми ветеранів після війни

Також представниця фільму Катерина Луцик розповіла, що суспільство часто не готове приймати ветеранів, а вони у свою чергу, не готові повертатися у суспільство. І це серйозна проблема, яка вимагає вирішення. Вона додала, що люди переважно діляться на два табори: одні кажуть, що це нікому нецікаво, а інші – підтримують і вражаються побаченим. Військова розповіла, що життя поділилося на до і після, адже повернувшись на мирну територію, з проблемним здоров’ям та порушеною психікою, важко повернутися в суспільство. Особливо, коли немає підтримки і чуєш у свій бік, що ми туди не посилали тебе. З цієї причини часто ветерани повертаються назад, бо там їх приймають і розуміють. 

Крім цього, Катерина Луцик   поділилася, що спочатку, коли ти приходиш на Схід, всі ставляться з подивом, але ставлення змінюється після першого бойового завдання і тебе починають сприймати «за брата».  Втім, жінкам доводиться вдвічі більше працювати, щоб довести свою значимість. Навіть, щоб вступити у військовий навчальний заклад, чоловікам дається більше місць і легший конкурс. 

Фільм знімали своїми силами, у тому числі завдяки зусиллям волонтерів і донорській допомозі США.

Документальний фільм побачили в десятках країн світу, у тому числі в штаб-квартирі ООН та НАТО, у різноманітних посольствах і у понад 100 міст України.  

Нагадаємо, у 2017 році Україна побачила прем’єру повнометражної художньої стрічки Ахтема Сеїтаблаєва  «Кіборги», у якій висвітлювалася боротьба українських військових за Донецький аеропорт. Фільм увійшов у топ-100 найкращих в історії українського кіно.

Головне фото – Суспільне Тернопіль

Comments

.,.,.,.