Про загиблих воїнів УПА знімають фільм

За 30 років Незалежності українська культура розквітла буйним цвітом. Особливого розвитку цей процес набув після початку російсько-української війни. Саме тоді українці скинули з себе пропагандистське марево, що північний сусід – добрий друг і соратник. І зрозуміли, що це серйозний і підступний ворог, який має одну мету – знищення української нації. Щоб цього не сталося, щоб посилити власну державність і послати Російську Федерацію необхідно розвивати нашу державу, розбудовувати збройні сили, вивчати історію, а також плекати культуру. Адже всі знають, що мова і культура – це душа народу. А історія – це наша пам’ять, це наш фундамент. Далі на ternopil-trend.

Історичні пошуки

Зокрема, зараз тривають пошуково-ексгумаційні дослідження, які проводять члени Меморіально-пошукового центру «Доля». Саме вони виявили масове поховання воїнів УПА, поблизу с. Соколівка, Львівської області. Тут знайдено шістнадцять вбитих українців. Зокрема, п’ятнадцять осіб чоловічої статі і одна жіночої. Всі були вбиті коли були молодими. Частина з них втратили життя від вогнепальних поранень. Частина від ударів тупими предметами. Такі дії могли проводити з українцями енкаведисти, які розстрілювали їх, а потім добивали. Поряд з загиблими виявлено особисті речі. Тіла загиблих не були впорядковані, а хаотично скинуті в яму. Очікуємо більше інформації про всіх героїв. А також надіємося, що в майбутньому про них буде написано книгу чи знято фільм.

7

Про кіно

До речі, про кінофільм. Один з фільмів про Українську повстанську армію  саме в цю хвилину створюють в селі Юстинівка Підгаєцької громади Тернопільської обл. Фільм буде документального жанру і матиме назву «Дорога в Карпати». Чому саме тут? Справа в тому, що саме тут відбувся бій між воїнами УПА, які рухалися в Карпати, бо не могли протистояти велетенській радянській армії і працівниками НКВС. Не всі змогли відступити. Але в цьому бою, що відбувався під Юстинівкою загинуло чимало наших, а ще більше більшовиків. І хоча це буде документальний фільм, але як реконструкція, а отже тут сценарист відходить від документалістики і робить фільм більш сучасним. Зокрема, в селі Юстинівка протягом двох днів знімались батальні сцени. У фільму було задіяно близько сотні осіб. В тому числі тернопільські актори. Про це повідомляє Михайло Ухман – режисер фільму. На його думку зараз мало знімають такого кіно. І переважно якщо це відбувається, то регіон для зйомок Франківщина чи Волинь, а тут на Тернопіллі цього недостатньо. Важлива мета цього фільму та й іншим, залишити в історичній пам’яті інформацію про боротьбу нашого народу. Адже фактично не вивчаючи свою історію, ми привели в країну війну. А також слід показати, що є багато цікавого в світі. І це не лише соціальні мережі, як Інстаграм, ФБ чи Тік-Ток. Тим, більше, що в країні йде своя війна, а отже треба шукати можливостей не забувати свою історію та культуру.

Загалом фільм будуть ще знімати декілька місяців, адже згідно сценарію тут мають бути сцени з пізньої осені та зими.  

А вам цікава українська історія? Боротьба нашого народу за свою незалежність? Подивились би такий фільм?

Comments

.,.,.,.