Військову драму «Мати апостолів» ексклюзивно показали у Тернополі

«Мати апостолів» – стрічка, створена на реальних подіях. Допрем’єрний показ фільму відбувся у Тернополі. У гості завітали актори, продюсер і режисер. Далі на ternopil-trend.

Допрем’єрний показ влаштували у тернопільському кінотеатрі «Злата». Хронометраж стрічки – 122 хвилини. Режисер підтвердив, що політики у фільмі немає.

«Мати апостолів» — військова драма, присвячена матерям, які втратили дітей на війні з Україною. Мар’яна Головко, одна із організаторів показу і голова ГО «Захист», відзначила, що фільм демонструє складну соціальну тему. «Мати апостолів» підтверджує, для війни немає виправдань, адже помирають чиїсь діти і від цього страждають матері та близькі їм люди. У сюжеті протиставляють тему смерті життю. Матері повинні дарувати тепло і світло, а не плакати і втрачати частинку своєї душі на війні.

Тема матері – завжди актуальна для суспільства

6

У сюжеті йдеться про літак АН-26. Військово-транспортна техніка з гуманітарним вантажем полетіла на Донбас у 2014 році. Літак не повернувся за пару годин, як і повинно було статися. Російські бойовики його збили. У складі воєнних був і син матері. Жінка відчайдушно відмовилася вірити у загибель дитини та вирушила за ним.

Режисером драми є Заза Буадзе, а продюсером – Дмитро Овечкін. Вони вважають, що люди, які створюють українське кіно, намагаються піклуватися про ментальне здоров’я жертв війни. Матері, які залишилися без дітей, зможуть розділити з кимось цей біль. Адже часто вони закриваються в собі і думають, ніби ніхто не розуміє їхніх почуттів. Кожен відвідувач кінотеатру міг поставити питання продюсеру та акторам.

1

Виробничий процес

Дмитро Овечкін прокоментував, що вони збудували справжню копію військового літака АН-26. Для них було важливо відтворити реальність, показати документально все, що відбувається на Донбасі. Також звели блокпости, всі декорації втілили в життя.

Акторка Наталія Половинка втілила головну роль – матері Софії. Вона прокоментувала, раніше зіграла у фільмі «Тера». Це також роль матері, і зйомки теж відбувалися у місті Тернопіль. Проте Наталія Половинка у той час не очікувала, що їй доведеться працювати у більш трагічному образі. У стрічці мама йде на пошуки сина, зовсім не знаючи куди прямує. Суть у вірі жінки, яку не зупиняє нічого, коли вона думає про життя дитини. Материнська віра об’єднує навколо себе воєнних льотчиків. Вона переконана, сюжет дуже емоційний і торкається найпотаємніших куточків людської душі.

Актори розповіли, самих себе розкрили зовсім з іншого боку. Вони усвідомили бік війни, невідомих для всього суспільства. Сергій Медін сказав, його герой мусив обирати між людяністю і помстою. Те, що він врешті-решт вибрав, залишиться інтригою для глядачів. Серед інших акторів: Богдан Бенюк, Станіслав Щокін, Світлана Осипенко, Наталія Єфремова та інші.

Військова драма «Мати апостолів» вийде у прокат 3 грудня. Фільм покажуть у всіх тернопільських кінотеатрах. Творча група запрошує усіх на покази.

Comments

.,.,.,.