Мандрівний фестиваль молодіжного кіно відбудеться у Тернополі

«Docudays UA» — мандрівний фестиваль документального кіно для молоді. У Тернополі прем’єра першого фільму про права людини відбудеться 31 жовтня. Далі на ternopil-trend.

Перший покажуть фільм «Медова земля». Режисером є македонець Любомир Стефанов. Стрічці віддали пальму першості через, що її двічі номінували на «Оскар» у категоріях: Найкращий іноземний фільм, Найкращий документальний повнометражний фільм. У кінокартині йдеться про 50-річну жінку Хатідже. Вона живе у безлюдному гірському селу на Балканах. Звичне життя героїні схоже на повсякденність її давніх предків – немає гаджетів, зв’язку із зовнішнім світом. Та спокій руйнується, коли до «царства» Хатідже без дозволу втручаються галасливі люди, машини та 150 корів.

8гг

Олександр Степаненко, регіональний координатор мандрівного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA» у Тернополі, розповідає, після показу фільму будуть обговорювати сюжет, розповідати про цінності та проблеми населення. Щодо «Медової землі», то торкнуться теми бджільництва в Тернопільській області.

Всі фільми захищені авторським правом і поки що їх немає у вільному доступі в Інтернеті.

Представником мандрівного фестивалю документального кіно є відомий в Україні ведучий Майкл Щур. Він висловився про те, як важливо відчувати легкодоступність у світі, вміти відрізняти справжні ідеї від оманливих і уникати розбрату.

Прес-показ запланували на останній день жовтня. Усього покажуть 16 стрічок у бібліотеках і кінотеатрах. Зокрема і український фільм про паломництво «Зарваниця». Очікують провести фестиваль у Заліщиках, Збаражі, Бучачі та інших містах області, якщо вони вийдуть із червоної карантинної зони. Детальнішу інформацію можна знайти не офіційному сайті «Docudays UA» та у соцмережах.

Comments

.,.,.,.