З геніального художника з Тернопільщини хочуть стягнути 5 мільйонів гривень

З всесвітньо відомого художника Івана Марчука хочуть стягнути мільйонний борг за неіснуючий музей, який йому обіцяли збудувати ще за часів Віктора Ющенка. Повідомляє «Ternopil-trend».

Господарський суд міста Києва вирішив стягнути з товариства «Виставковий центр-музей Івана Марчука» майже шість мільйонів гривень. Відомо, що з позовом звернулася Київська міська рада мотивуючи свої вимоги тим, що Виставковому центру Івана Марчука в 2010 році була передана в оренду земельна ділянка, за яку товариство повинно сплачувати оренду.

У зв’язку з невиконанням товариством умов договору в нього виник чималий борг. Зокрема, десять років тому для будівництва музею відомого художника була виділена земельна ділянка на Михайлівській площі. На цьому місці мав з’явитися багатофункціональний культурний центр «Музей Івана Марчука».

Однак, незважаючи на обіцянки влади, художник, який увійшов до рейтингу «100 геніїв сучасності» так і не має свого власного музею в Україні. Тоді як європейські країни всіляко підтримують талановитих митців і створюють цілі культурні комплекси, українська влада не задумується над розвитком культури та вшануванням таланту Івана Марчука.

Представники товариства заперечували проти позову, зазначаючи, що саме з вини Київради та Міністерства культури не було збудовано культурної будівлі, оскільки державні установи відмовлялися погоджувати проектну документацію, не виконували свої наміри щодо створення музею. В результаті суд таки стягнув борг з Виставкового центру-музею Івана Марчука. Наразі художник жодним чином не прокоментував рішення суду.

Варто додати, що незабаром на Лановеччині, звідки родом геніальний художник, таки відкриють сучасний великий музей імені Івана Марчука. Те, що не змогли зробити столичні можновладці, виконали на його батьківщині.

Comments

.,.,.,.