На Тернопільщині побувала команда популярного тревел-шоу

Команда програми «Ле маршрутка» відвідала цікаві місця Тернопільської області. Світлинами з подорожі телеведуча Леся Нікітюк поділилася на своїй сторінці в соціальній мережі. Повідомляє «Ternopil-trend».

На цей раз популярну тревел-програму знімали неподалік Плебанівського мосту. Телеведуча зробила фото на фоні мальовничого віадуку.

За словами Лесі Нікітюк, сьогодні їхньою мальовничою зупинкою став Плебанівський віадук, який входить до дванадцяти найкрасивіших віадуків України та світу.

Залізничний міст знаходиться на околицях села Плебанівка Теребовлянського району. Зовні він нагадує віадук з популярної серії фільмів про Гаррі Поттера. Плебанівський віадук є справжнім шедевром архітектури та  демонструє найкращі зразки будування мостів у Європі.

Віадук окрім чудового зовнішнього вигляду має цікаву історію, яка бере початок з 19 століття. В ті часи Західна Україна перебувала під впливом Австро-Угорської імперії. На Галичині активно розбудовувалася мережа залізниць.

Через залізницю Австро-Угорська імперія експортувала промислові товари та сільськогосподарську продукцію. Тому, в 1840-х років на Галичині розпочали будувати залізницю, яка й проходила через Тернопільщину. Одна з залізничних гілок проходила в напрямку Тернопіль-Копичинці. Саме тоді під керуванням австрійських архітекторів з’явився Плебанівський віадук.

Для будівництва мосту використовували камінь-пісковик, який видобували в найближчих околицях. Під основи віадуку виривали глибокі рови, в які майстри-каменярі акуратно встановлювали кам’яні блоки. Варто додати, що зображення Плебанівського віадуку з’явився на одній з поштових марок України.

Comments

.,.,.,.