На Тернопільщині таки відкриють музей Івана Марчука

Тернопільська область багата на видатних і талановитих людей. Уродженцем краю є легендарний художник Іван Марчук. Американське видання «The Daily Telegraph» включило його до рейтингу «100 геніїв сучасності». Повідомляє «Ternopil-trend».

Іван Марчук за своє життя написав більше чотирьох тисяч картин. Проте, незважаючи на його здобутки, в Україні немає музею присвяченого творчості великого художника.

Незабаром персональний музей Івана Марчука таки відкриють в Ланівцях. В міській раді розповіли, що культурний заклад буде не просто музеєм, а своєрідним центром творчості. Повна назва закладу звучатиме як Лановецька міська комунальна установа «Культурний центр народного художника України І. С. Марчука».

Часто в своїх інтерв’ю Іван Марчук розповідав з гіркотою в голосі, що він мав надії на те, що музей відкриють у Києві. Однак, надія вмерла. На його думку, Україні не потрібні музеї. Наприклад всесвітньовідомому художнику Ван Гогу присвячений музей в Амстердамі, відвідати який приїжджають туристи з усього світу.

Лише у рідному селі Москалівка Лановецького району є невеличкий музей присвячений художнику. Створили культурний заклад педагоги-ентузіасти, які проводять у стінах музею шкільні екскурсії.

І ось нарешті великий музей імені Івана Марчука з’явиться у Ланівцях. Статут установи вже затвердили на сесії Лановецької міської ради. Роботи зі створення музею планують завершити до кінця цього року.

Заклад буде не лише музеєм з картинною галереєю, а й творчою майстернею та інсталяційною зоною. Розмістять музей в центрі міста в приміщенні колишнього кінотеатру.

Юрій Матевощук – директор музею розповів, що в закладі передбачено чимало родзинок. І він надіється, що музей здивує навіть Івана Марчука. Варто додати, що авторами проєкту є вихідці з Лановеччини Уляна Лизун та Володимир Поріцький.

Comments

.,.,.,.