Тернополяни взяли участь у зйомці історично-пригодницької стрічки

Завершилися зйомки пригодницького істерну «Фортеця Хаджибей», який розповідає про пригоди козака Андрія в Стамбулі. Повідомляє «Ternopil-trend».

Стрічку знімала Одеська кіностудія, а її співпродюсерами виступили Національна кіностудія імені Довженка та Тернопільська кінокомісія. Наразі фільм перебуває на етапі постпродакшину, а побачити його на великих екранах можна буде в жовтні.

«Фортеця Хаджибей» або «Пам’ять сонця» є стрічкою українсько-турецько-грузинського виробництва. Спочатку планувалося зняти міні-серіал, проте після пілотної серїі проєкт закрили. Через декілька років на розгляд комісії Держкіно передали оновлений сценарій з новою знімальною групою, який погодили.

До зйомок фільму приступили в грудні 2018 року. Сцени знімали одразу в декількох локаціях: в Туреччині, Грузії, на Одеській кіностудії та в Білгород-Дністровській фортеці.

Фільм розповідає про події 17 століття в період розпалу російсько-турецької війни. В той час козаки виступали союзниками османів. Козаку Андрію випадає відповідальна місія – передати важливе послання султану в Стамбулі.

Допомогти здійснити місію може комендант турецької фортеці Ахмет-паша. Однак, російські війська захоплюють фортецю. З полону вдається втекти дочці паші Фатімі, яка спільно з козаком Андріє має визволити батька. Молоді люди знайомляться з грузинським мандрівником Йорамом, який також хоче визволити з російської в’язниці свою кохану Катрю. Спільними зусиллями сміливцям вдається досягнути мети.

Фільм розповідає про основні життєві цінності: дружбу та кохання, боротьбу добра зі злом, підступні інтриги та шляхетність. При цьому поринути в атмосферу 17 століття дозволяє сюжет з бойовими сценами, фехтуванням, пострілами, верховою їздою та унікальними костюмами, що передають дух тієї епохи.

Comments