На Тернопільщині волонтери збирають книжки для жителів Сходу

У Тернополі організували акцію «Друзям на Схід». Жителям Донбасу планують відправити літературу україномовних авторів. Повідомляє «Ternopil-trend».

Усіх небайдужих волонтери запрошують приєднатися до акції. Одна з організаторів заходу Віра Грабчук зазначила, що в книги, які ви даруєте, можна також вкласти листи з теплими словами для українських бійців. Загалом літературу збиратимуть до 20 грудня.

Волонтери пропонують організувати місця збору книжок на роботі чи в навчальному закладі, щоб людям було зручно передавати літературу. Проте, пріоритетом у виборі книг є молодіжні українські автори, які протягом останніх років значно поповнили запас літератури чудовими творами.

Після того як книги зберуть, посилку відправлять пластунам Сєвєродонецьку, які і розповсюджуватимуть книги серед місцевих жителів. 

Головною метою такої акції є налагодження взаємного спілкування між жителями Західної та Східної України. Адже однією з складових війни на Донбасі є саме інформаційна війна. Так, завдяки російській пропаганді, чимало жителів Сходу отримують неправильне відображення сучасних українських реалій.

Нагадаємо, на Тернопільщині почали відновлювати реабілітаційний центр для військових. За сприяння посольства США в Україні незабаром може розпочати роботу реабілітаційний центр в селі Яблунів.

Варто додати, що ще рік тому в Яблуневі почали приймати перших військових. Однак, згодом в закладі розпочалися ремонтні роботи, які не завершилися і до сьогодні, оскільки в бюджеті немає достатньо коштів для відновлення роботи центру.

Загалом територія, де розміщується реабілітаційний центр, складає 32 гектари. На території закладу знаходиться чотири озера та чималий сад. В посольстві США є розроблена програма гуманітарної допомоги, яка спрямована на цивільне населення. 

Comments

.,.,.,.