На Тернопільщині презентували соціальну виставу

Унікальну виставу змогли переглянути жителі Чорткова. Прем’єра «Осені на Плутоні» відбулася 30 листопада в закладі «Park Club». Повідомляє «Ternopil-trend» з посиланням на «Терен».

Автором мистецько-соціального проекту є Сашко Брама. Він намагався показати молоді як змінює людей старість. Ідея створення вистави виникла у режисера під час того як він з друзями відвідував пансіонат для людей похилого віку. Мешканці пансіонату любили поділитися з відвідувачами цікавими історіями, яких вони чимало назбирали протягом життя.

Саме ці оповіді стали основою для майбутньої вистави. Так, за сюжетом мистецького проекту молодь різних професій відвідує геріатричний пансіонат, щоб поспілкуватися з літніми людьми. Під час вистави його автори використали оригінальні голоси реальних людей з пансіонату.

Перед глядачами на сцені виступили ляльки, які зовнішньо були схожі на справжніх мешканців геріатричного закладу. Так, один з головних героїв в молодості мав чимало жінок і був справжнім Казановою, інший – працював актором в театрі. Однак, єдине, що поєднує літніх людей зараз – це почуття самотності.

Глядачі виставки поділилися своїми враженнями від побаченого. Так, одна з учениць Чортківської гімназії Аня Жукова розповіла, що коли побачила оголошення про виставу вирішила для себе обов’язково її відвідати. Від почутого та побаченого в учениці з’явилися мурашки по тілі. Почувши голоси молодих людей, які розповідають, що для них означає старість, дівчина зрозуміла, що ця вистава залишить слід у її душі. Головними ключовими словами у виставі для учениці гімназії стали темрява, біль і напруженість. 

На думку Ані Жукової, соціальні проекти в Чорткові відбуваються не часто, а в поєднанні з мистецтвом вони є рідкістю. Варто додати, що для Тернопільщини проект є унікальним та єдиним в своєму виді.

Comments

.,.,.,.