У Тернополі презентують фільм про Голодомор

В Тернополі покажуть культовий фільм польського режисера Аґнєшки Голланд «Ціна правди». Стрічка розказує реальні події часів страшного геноциду українського народу. Повідомляє «Ternopil-trend» з посиланням на «Терміново».

Головним героєм фільму є американський журналіст Ґарет Джонс, який завітав в Москву, щоб подивитися, як живуть радянські люди під керівництвом Сталіна. Головним питанням, яке цікавило журналіста, як Радянському Союзу вдається розвиватися, коли вся Європа відчуває економічну кризу.

Після Москви Ґарет Джонс вирушає до Української Республіки, де він побачив абсолютно інакше життя, ніж в столиці Радянського Союзу. Режисер фільму добре показала паралелі: як розкошували чиновники в Москві і як бідували укранці, вмираючи в голодних селах.

Варто додати, що фільм знімали спільними зусиллями української, англійської та польської сторони. При цьому більша частина зйомок проходила саме в Україні. Тому акторів для масовки обирали серед українців.

Продюсер української сторони Сергій Демидов розповів як проходив кастинг акторів. За його словами, в кіностудії імені Довженка зібрали більше чотирьох сотень акторів. Їх спочатку переодягнули в одяг тих часів, загримували та сфотографували. Світлини з акторами подали на розгляд режисеру Аґнєшці Голланд, яка особисто обирала учасників фільму. Перевагу віддавали людям з незвичною худобою.

В основному знімали в Харківській, Чернігівській області та біля Києва. Обирали місцини схожі на локації Радянського Союзу.

Найбільше часу зайняла підготовка фільму та збирання історичних матеріалів про Голодомор. Головні деталі побуту допомогли відтворити фото тих часів.

Герой фільму Ґарет Джонс є реальною постаттю, який першим в світі почав розповідати про жахіття Голодомору.

Comments

.,.,.,.