Юні тернополяни знялися в документальному фільмі

В Тернополі стартували зйомки документального фільму під назвою «Шлях до світанку». Стрічка розповідає про долю маленьких політв’язнів часів сталінського режиму. Повідомляє «Ternopil.trend» з посиланням на «Медіатор».

Загалом під час кастингу відібрали 40 акторів. В документальному фільмі братимуть інтерв’ю в людей, які пережили страшні часи радянських репресій. Під час розповіді головних героїв автори стрічки планують показувати картини з їхнього дитинства. Саме в цих епізодах і візьмуть участь юні тернопільські актори.

На час сталінського режиму головним героям фільму було від 6 до 14 років, незважаючи на юний вік діти пережили стільки, що випадає пережити не кожній дорослій людині.

Тернопільські школярі Костянтин та Марія розповіли чи не бояться зніматись в дорослій стрічці. Діти розуміють фільм – не про безтурботне життя, а про поламані людські долі. Маленькі тернополяни знають, що окремі сцени стрічки проходитимуть в тюрмі, однак їх це жодним чином не лякає. Всі актори повністю готові до зйомок.

Спогади  героїв фільму записували в музеї політв’язнів, де проходили знущання радянської влади над дітьми і дорослими. Свою особисту історію в документальній стрічці розповів в’язень радянських тюрем Ігор Олещук, який зараз працює в музеї. Саме його розповідь стала центральною у фільмі.

Слід зазначити, що на сьогодні всім учасникам визвольної боротьби більше 85 років, тому зберегти їхні спогади для майбутніх поколінь надзвичайно важливо. В музеї політв’язнів вважають, що саме ідеологічна боротьба дозволила зберегти українську національність та не дозволили знищити людей, як це було на Східній Україні.

Побачити стрічку «Шлях до світанку» можна буде вже до кінця цього року. Принаймні так запевняють автори документального фільму.

Comments

.,.,.,.