Завершили знімати фільм про духовний центр на Тернопільщині

Фільм про паломницький центр Зарваницю завершили знімати і компанія «Сучасне Українське Кіно» презентувала його Державному агенству України з питань кіно. Про це повідомляє «Ternopil-trend» з посиланням на інтернет-видання «Доба».

Проект про духовний центр у Тернопільській області для тисяч вірян переміг у десятому конкурсі від Держкіно. Для виробництва фільму виділили державні кошти у розмірі 1 млн. 16 тис. 131 грн., які покрили усі витрати і складають загальну вартість. Режисерами і авторами сценарію фільму є Роман Хімей і Ярема Малащук, звукорежисером – Сергій Авдєєв, а продюсером – Валерія Сочивець. Процесу зйомок посприяли Івано-Франківська і Тернопільська кінокомісії.

«Зарваниця» є фільмом про духовний центр, який є своєрідною межею між католицьким і православним світом. Він є осередком паломництва, що поєднує як західні традиції пілігримства, так і традиції вірян східного обряду. До цього місця на прощу приходять християни з різних куточків України, долаючи непростий шлях через міста і села. У святому місці вони віддають шану Богородиці, що з’явилась тут у XIII ст.

У фільмі ідеться про вірян, які перебувають у подорожі повної віри, іронії і втоми. У стрічці стоїть відкрите питання про те, чи станеться диво з тими, хто звільнився від рутини і подорожує до Зарваниці.

Сам показ картини пройде після фестивальної історії фільму. До слова, 10 травня до Зарваниці вирушили на пішу прощу учасники спільноти «Матері в молитві». Їх супроводжували священики, а вони ішли з молитвою за синів і дочок, що захищають країну і тримають мир для нас.

Нагадаємо, що виробництво фільму розпочалось у серпні 2018 року, зокрема Державне агентство України з питань кіно уклало контракт з компанією «Сучасне Українське Кіно» і надало фінансову підтримку з бюджету для реалізації проекту.

Comments

.