Фільми, які знімали на Тернопільщині

Мальовнича природа та локації Тернопільської області приваблювали багатьох режисерів, тому й не дивно, що на території регіону зняли чимало фільмів у різних жанрах. Повідомляє «Ternopil-trend».

1. «Іван та Кобила»

1

Стрічка «Іван та Кобила» є художнім фільмом, знятим режисером Володимиром Фесенком. Стрічка розповідає про долю простого чоловіка Івана, життя якого одного дня змінює кобила Кася. Так, прокинувшись вранці він побачив за вікном кобилу. Маючи надзвичайно добре серце, Іван залишає тварину в себе та весь час думає, що ж робити з новим другом.

Через кобилу Касю новий господар постійно потрапляє у різні неприємні ситуації. В Івана виникають конфлікти з коханою жінкою, бізнесменом та навіть з’являються злодії, які хочуть поцупити тварину на м’ясо.

Вкінці кінців Іван вирішує розв’язати всі свої проблеми та просто відпускає повіддя. В стрічці можна почути музику українського гурту «Кому Вниз» та Володимира Гронського. Супроводжують музику симфонічний оркестр України під керівництвом Володимира Сіренка.

2. «Червоний. Без лінії фронту»

2

Більшу частину сцен фільму знімали в мальовничому містечку Кременець та Бережанах на Тернопільщині, де збереглося чимало локацій з минулого століття.

Події фільму розповідають про 30-ті роки 20 століття. Стрічка є передісторією фільму «Червоний», що вийшов на екрани в 2017 році та зібрав у прокаті три мільйони гривень.

«Червоний. Без лінії фронту» охоплює період від закінчення Першої світової війни до початку Другої світової війни. Проте, на українських землях війна так і не припинялася: є поранені і загиблі, тільки без лінії фронту.

Події того часу формують характер Данила Червоного. Він пройшов складний шлях від звичайного студента Кременецького ліцею до командира загону УПА.

На зйомки передісторії фільму «Червоний» Держкіно виділило 44 мільйони гривень, що склало половину бюджету фільму. До зйомок стрічки залучали не лише професійних акторів, але й жителів Кременця. Більше сотні кременчан було задіяно у зніманні фільму.

Для  зйомок використовували різні локації Кременця, серед яких і територія колишнього тютюнового заводу, так і місцевої церкви. Загалом в місці знімальна група працювала протягом місяця. Місцевих жителів активно задіювали до знімання в масових сценах та ролях другого плану. В «Червоний. Без лінії фронту» навіть прийняв участь мер Кременця.

3. «Тарнополь – місто, якого нема»

3

Стрічка є документальною і побачила світ у 2014 році. В фільмі розповідається про корінних тернополян, їхню історію, культуру міста.

В «Тарнополь – місто, якого нема» четверо тернополя діляться спогадами про своє життя від початку двадцятого століття і до наших днів. В фільмі зібрали унікальні історії людей як вони змогли вижити в умовах окупації, як раділи визволенню, які емоції переживали та що їх об’єднувало.

Старожили Тернополя розповідають про архітектуру міста, свої домівки, релігію, звичаї та кухню.
Від стародавнього Тарнополя залишився лише центр міста, натомість фільм занурить вас в атмосферу минулого та передасть відчуття старожилів Тернополя.

Авторами стрічки стали Андрій Кулян та краєзнавець Тарас Циклиняк, оператором став Василь Мізюк. За словами ініціаторів фільму, вони хотіли відродити колективну пам’ять. Адже в Тернополі практично не збереглося корінного населення. В місті проживають люди, які приїхали з області або з інших українських міст. Через це відсутня власна культура Тернополя.

У фільмі показується правда про важкі воєнні часи для міста з уст очевидців, які змогли це пережити. За словами авторів, головною метою стрічки є можливість змусити тернополян задуматися над його давньою і складною історією.

4. «Довбуш»

5

В Тернопільській області завдяки гарно збереженій стародавній архітектурі часто проходять зйомки історичних фільмів. Так, на території Збаразького замку знімали історичну драму «Довбуш».

Зйомки тривали два дні. Більшу частину фільму склали гроші від Держкіно, іншу ж частину надали інвестори з Канади. А це більше ста мільйонів гривень. В Збаразькому замку побудували декорацію, повішали тканину, щоб відтворити атмосферу того часу.

«Довбуш» є історичним художнім фільмом режисера Олеся Саніна. В стрічці відтворять події в Карпатах у 18 столітті та розкажуть про життя найвідомішого опришка Олекси Довбуша.

Варто додати, що перші згадки про Олексу Довбуша датуються 1738 роком. В історичних джерелах його описували як ватажка, який очолював загін опришків. Опришки здобули симпатію селян завдяки боротьбі з лихварями та економами. Селяни навіть називали Олексу Довбуша «своїм спасителем».

Загони опришків діяли на усьому Прикарпатті. Їхнім основним центром став Яблунівський ключ.
Побачити фільм на великих екранах глядачі зможуть вже цієї осені.

5. «Однокласник»

3

Тернопільський режисер Максим Мельник зняв новий фільм під назвою «Однокласник». За задумом режисера стрічка має заставити кожного задуматись про своє життя.

Головний герой фільму – чоловік, який переживає далеко не легкий період у своєму житті. І ось під час складного життєвого періоду він зустрічає свого успішного однокласника. Зустріч двох чоловіків кардинально міняє життя кожного з них.

Головну роль у стрічці довірили тернополянину Олександру Алексєєву, який має чималий досвід акторства. Тернополянину для того, щоб добре вжитися в роль довелося кардинально змінити зачіску та до того ж «впасти в депресію», щоб передати всі емоції головного героя. На думку Олександра Алексєєва, фільм вийшов досить цікавим, а фінал здивує своєю непередбачуваністю.

Епізодичну роль у фільмі зіграла актриса відома українським глядачам за роллю у стрічці «Спіймати Кайдаша» Антоніна Хижняк. Режисер Максим Мельник розповів, що популярну актрису в фільмі не буде видно, але її глядачі почують.

Слід зазначити, що стрічка є короткометражною. Над нею працювала команда з 10 людей. Загалом тривалість фільму складає 15 хвилин. Максим Мельник у своєму фільмі піднімає такі теми як ілюзія, життєва трагедія та байдужість.

Comments

.,.,.,.