«Сам удома» з Тернопільщини: хлопці зняли сільську версію фільму

 

Понад 100 тисяч переглядів, ажіотаж в Інтернеті у пародії на відому стрічку. Хлопці з села Винятинці Заліщицького району зняли свою версію фільму «Сам удома», пише ternopil-trend.in.ua.

«Сам удома 2. Сільська версія»

3

Володимир Мандзюк і Назар Ковальчук створили українську версію відомої сімейної стрічки «Сам удома». Двох сусідів з села Винятинці, що на Тернопільщині, об’єднала любов до різдвяної комедії. Фільм залишався найкасовішим за всю історію кінематографу США до 2011 року. Жителі Тернопільщини вирішили показати, що до сюжету варто додати «української родзинки».

Якби Кевін жив у селі

Винятинським Кевіном Маккалістером став Назар Ковальчук. За сюжетом, батьки дитини зникають перед Новим роком. Хлопчик не засмучується, бо хотів залишитися сам удома. Напередодні він загадав бажання, щоб батьки поїхали у м. Заліщики. Він знаходить гроші, витрачає їх у магазині та пізно лягає спати. Здається, життя вдалося. Однак за 10 годин до Нового року йому самому потрібно йти до лісу за ялинкою. Він вправно працює з сокирою та готовий зустрічати Новий рік. Як і в американському оригіналі, Назарові зустрічається підступний злочинець. Хлопчик досить винахідливий, тому швидко рятує будинок від негативного персонажа. Роль злочинця виконав Володимир Мандзюк. Залишимо вас без спойлерів, але пророкуємо веселий кінець короткометражки.

Виробництво

Володимиру 19 років, а Назарові — 8. Живуть по сусідству та мають спільні інтереси. Ідея спільної роботи з’явилася у 2019 році. Тоді хлопці зняли 2-хвилинне відео. Цього року придумали більше деталей та створили другу частину — короткометражний фільм на 4 хвилини. Назвали стрічку «Сам удома 2. Сільська версія». Володимир розповідає, зробили план дій, взяли камеру і пішли працювати. Довелося зачекати на сніг, але погода посприяла успішним зйомкам. За сценарій, декорації, монтаж, усі необхідні взяли відповідальність на себе. Хлопці не витратили жодної копійки на знімальний процес. Декорації брали з дому. Володимир ніколи раніше не займався написанням сценаріїв. Це був його перший досвід у цій справі, та прокоментував, що задоволений результатом. Зі зйомкою впоралися за 5 годин, адже темніє швидко і треба було поспішати. Володимир Мандзюк поділився враженнями:

«Дуже було багато приємних моментів: падали в сніг, сміялись, плутали сценарій, кидались сніжками».

Впевнений, що це запам’ятає надовго.  Монтував фільм теж самостійно у програмі «Sony Vegas pro 15.5». Цим процесом цікавиться з 15-ти років.

Глядачів підкорив діалект

3

Готовий 4-хвилинний фільм завантажили у соціальні мережі та отримали відгуки про роботу:

«Відео спочатку показали батькам, їм дуже сподобалося. Потім — друзям. Вони теж відреагували позитивно: казали, що краще, ніж оригінал. У соцмережах коментарі тільки позитивні. Пишуть “Знімайте далі”, “Дуже розсмішили”, “Дякуємо, що підняли настрій”.»

Людям сподобалася інтерпретація на тернопільський лад. Хлопці використали багато слів із місцевого діалекту, що підкорило глядачів.

Після виходу короткометражки із комерційними пропозиціями до хлопців поки ніхто не звертався. Володимир і Назар задоволені результатом, бо, крім фізичних зусиль, вклали у фільм ще й теплі спогади про святкову атмосферу вдома.

Comments

.,.,.,.