Фільм «Тарнополь – місто якого нема» – унікальні історії тернополян

Однією з стрічок обов’язкових для перегляду тернополянами є документальний фільм «Тарнополь – місто якого нема». На протязі всього фільму старожили Тернополя розповідають довгі історії життя в рідному місті. Повідомляє «Ternopil-trend».

В фільмі знялися четверо тернополян, які пам’ятають місто від початку 20 століття і до наших днів. Стрічка побачила світ в 2014 році.

Фільм пронизаний унікальними історіями тернополян, які змогли пережити окупацію, визволення – непрості періоди в житті кожного українця. Також старожили поділилися кумедними історіями з життя, місцевою кухнею, звичаями. Чотири людські долі покажуть глядачам, як проходило дитинство головних героїв, їхні щасливі моменти та як усе зруйнувала спопеляюча війна.

Як виникла ідея фільму «Тарнополь – місто, якого нема»

Троє активних тернополян вирішили розповісти сучасникам історію рідного міста. Автором проєкту виступив Андрій Кулян, оператором – Василь Мізюк, ще одним співавтором  є відомий дослідник Тернополя Тарас Циклиняк.

Тернопіль

На думку тернополян, однією з головних проблем міста є відсутність колективної пам’яті. Адже в місті практично немає корінного населення, в основному в Тернополі проживають жителі з усієї області та інших міст. А це говорить про відсутність власної культури.

Тому, тернополяни вирішили розпочати роботу над фільмом, в якому розповідається про 30-ті роки минулого століття та мешканців, які пам’ятають ці роки. Адже коли довгожителі відійдуть у вічність, в тернополян залишиться лише старовинне місто без минулого. Фільм дає змогу дізнатися правду про важкі часи для Тернополя з уст очевидців.

Стрічка показує місто до Другої світової війни, поки в 1944 році Тернопіль повністю не знищили. Фільм має змусити задуматися жителів міста про його давню і важку історію, а також «виховати» тих людей, які зовсім не цінують місто.

Краєзнавець Тарас Циклиняк та його документальні фільми

Тарасу Циклиняку лише 30 років, проте він зробив для рідного міста чимало. Завдяки його документальним фільмам вдається відновити зв’язок з давньою історією Тернополя. Завдяки краєзнавцю світ побачили декілька документальних фільмів, які розповідають про довоєнний Тернопіль.

На думку Тараса Циклиняка, під час війни велика частина міста була зруйнована. Якби не це, Тернопіль міг би в повній мірі конкурувати з Львовом, де збереглося чимало величних архітектурних споруд. В той час як наше місто втратило свої найкрасивіші споруди – Єзуїтський та Парафіяльний костел, синагогу. Не зберегли свого вигляду вулиці Сагайдачного, Шевченка, Руська та Ринкова площа.

Такими як були залишилися лише декілька будинків на вулицях Заруддя, Новому світі та вулиці поблизу Старого парку.

Тарас Циклиняк вважає, що всі тернополяни мають знати, як виглядало рідне місто та його історію.
Окрім фільмів, краєзнавець створив інтернет-портал, де розміщує фото, відео, карти Тернополя, книги про місто та інші цікаві матеріали. Також він активно веде сторінку про Тернопіль в соціальній мережі.

Comments

.,.,.,.