«Король Данило» – історичний бойовик на теренах Тернопільщини

Два роки тому на українські екрани вийшов захопливий історичний бойовик «Король Данило», частина зйомок якого проходила на Тернопільщині. В основі сюжету лежить життя короля Данила Романовича. Повідомляє «Ternopil-trend».

Сценарій та сюжет фільму

Автором сценарію стрічки «Король Данило» є Тарас Химич. Однак, до написання сценарію долучалася вся команда, адже створювався він під керівництвом режисера. В основу сценарію лягли праці львівського історика Леонтія Войтовича.

Спочатку головну роль в фільмі мав виконувати тернопільський співак Сашко Алексєєв. Однак, вже в процесі зйомок довелося замінити виконавця головної ролі, оскільки між Сашком Алексєєвим та режисером виникли розбіжності щодо умов контракту. Його замінили на дублера Сергія Ярмошенка, який є актором фольклорно-етнографічно кінного театру «Запорозькі козаки». Проте, новий герой змушений був брати уроки української мови, оскільки є російськомовним.

Фільм показує події 1238 року. Князь Данило разом з своїм братом Васильком нападають на замок старовинного ордену. Данилу вдається захопити в полон магістра. Перед загрозою смерті можновладець закликає князя стати його союзником в боротьбі проти могутнього ворога, який готується прийти зі Сходу.

Як і попереджав магістр, турецький хан Батий напав на Київ та повністю знищив місто. В країні починається мобілізація, активно формуються міста-фортеці. Однак, така ситуація не подобається галицьким боярам, які готові навіть піти на змову з ворогом аби жити спокійно.

Данило король

В свою чергу хан Батий висилає князеві Данилу ультиматум. Всупереч засторогам князь вирішує особисто зустрітися з ханом монголо-татарського війська. Протягом всього шляху князь Данило змушений був пройти чимало випробувань, але йому вдалося неможливе – повернутися додому живим.

Зйомка фільму в Кременці

До наших часів збереглося дуже мало інформації про епоху короля Данила. Тому, щоб відтворити в фільмі обстановку тих часів, творці сценарію активно вивчали зарубіжну літературу. Зйомки проходи на Львівщині, Київщині та Тернопільщині. Так, команда фільму працювала на горі Бона та в Шумських лісах.

Одними з найбільш масштабних були зйомки на горі Бона, де знаходяться руїни замку. Зокрема, там відтворювали бойові сцени та баталії. Серед акторів фільму було півсотні тернополян. Залучали також бійців військово-патріотичного клубу «Характерник».

Варто додати, що саундтреком до фільму стала композиція «Навіки» Андрія Підлужного, кліп на яку знімали на Замковій горі в Кременці.

За словами відомого тернопільського музиканта Андрія Підлужного, він не створював композицію спеціально для фільму. Спочатку автор написав її за покликом серця. Згодом режисер фільму Тарас Химич почув композицію та вирішив, що пісня обов’язково має стати саундтреком історичного фільму. Адже композиція дозволяє максимально занурити глядача в атмосферу стрічки.

Фільм вийшов в прокат 11 жовтня 2018 року. Загалом бюджет стрічки склав 4 мільйони доларів.

Comments

.,.,.,.