«Червоний. Без лінії фронту» – історична правда про міжвоєнний період

Цього року на українські кіноекрани має вийти стрічка «Червоний. Без лінії фронту», всі сцени якої знімалися на Тернопільщині. Фільм є своєрідним приквелом роману «Червоний», який вийшов на екрани в 2012 році. Повідомляє «Ternopil-trend».

В фільмі розповідається про міжвоєнний період 1938-1939 років. В стрічці йдеться про події, які відбулися на 10 років раніше, ніж у фільмі «Червоний». В ньому розповідається про подальше становлення особистості воїна УПА Данила Червоного. Однак, в новому фільмі більша увага приділяється дружбі, любові, сильним та слабким якостям в житті головного героя. Стрічка має вийти на екрани 20 серпня 2020 року.

Де проходили зйомки фільму на Тернопільщині

Всі сцени фільму знімали в Бережанах та Кременці. Режисер-постановник стрічки Тарас Ткаченко розповів, чому обрали саме Тернопільську область для зйомок фільму.

За його словами, мало в яких містах настільки добре збереглися історичні споруди та інтер’єри, як в цих двох містечках. На думку режисера, на Тернопільщині ще не один раз зніматимуть кінокартини.

Самобутня природа та архітектура приваблюватимуть в регіон і європейських режисерів. В стрічці знялися багато пересічних жителів Бережан та Кременця, тому там можна буде побачити чимало знайомих облич. Режисери фільму «Червоний. Без лінії фронту» обіцяють, що ще не раз приїдуть на мальовничу Тернопільщину для зйомки нових кінокартин.

Зйомки на локаціях старовинного Кременця

Містечко Кременець, яке називають «українською Швейцарією», чи не найкраще підійшло для відображення на екрані подій перед Другою світовою війною, адже в місті чудово збереглися до наших часів старовинні будівлі.

Кременець

Основна частина зйомок проходила на території колишнього тютюнового заводу. У авторів фільму навіть виникла ідея створити на фабриці філію Одеської кіностудії.

Загалом в Кременці знімали на п’яти локаціях: Замковій горі, в Свято-Миколаївському соборі, Єзуїтському колегіумі, в Кременецькій академії, Кременецько-Почаївському ДІАЗі та на вулицях містечка.

Активно долучалися до знімання й самі кременчани. В стрічці можна навіть буде побачити представників місцевої влади: мера, його заступників, радника та декількох депутатів.

Так, мер Олексій  Ковальчук отримав роль польського судді. Щоправда, сюжет з ним знімали не в рідному місті, а в Бережанах. За сценарієм мера Кременця застрелили. Сцену вбивства довелося перезнімати 30 разів. Олексій Ковальчук в розпал лютневих морозів змушений був декілька десятків дублів падати на землю, доки кадр не вийшов реалістичним. Режисер фільму одразу побачив в Олексієві Ковальчуку вдалий типаж для ролі польського судді. Та й сам мер отримав неоцінений досвід.

Загалом зйомки фільму тривали 2 роки. Його називають одним з наймаштабніших проєктів в історії українського кінематографу, адже бюджет фільму складає 43 мільйони гривень. Тому, на День Незалежності українці матимуть можливість переглянути ще одну стрічку про історичне минуле країни.

Comments

.,.,.,.