Оксана Пекун: українська народна артистка і телеведуча програми “Фольк-music”

Історія української естрадної співачки і телеведучої популярної програми на телеканалі UA: Перший “Фольк-music” Оксани Пекун розпочалася ще за часів УРСР.  На жаль, естрада Радянської України як цілісний феномен є не осмисленою та переважно забутою, крім деяких музичних творів ( “Червона рута”) та виконавців, яким вдалося втриматися “на плаву” та вже в період Незалежності популяризувати своє мистецтво в інфопросторі. 

Про народну артистку України, що не дала про себе “забути” Оксану Пекун далі розповідатимемо у статті на ternopil-trend.in.ua

Історія Оксани Пекун та її шляху як естрадної співачки 

Гордістю нашої нації є народні артисти України. Це почесне звання є державною нагородою присвоюється за особистісні заслуги перед Українською державою тим режисерам, акторам, диригентам, виконавцям, хоровим колективам, дикторам, музикантам та іншим у культурно-мистецькому та інформаційному житті особам, що здобули міжнародне визнання за особливі заслуги в розвитку вітчизняної культурної та мистецької спадщини, а їх результати праці стали надбанням цілої культури. За досягнення на музичній ниві рідної держави у 2011 році Оксана Пекун стала почесною народною артисткою України, але давайте про все за порядком.

Джерело: фото www.mego.org.ua 

Зірка народної естради народилася 2 листопада 1969 року в Тернополі. Навчалася в загальноосвітній школі №10 та музичній школі № 2 імені Михайла Вербицького. У рідному місті вступила до вищого навчального закладу Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка  на факультет початкових класів і музики. Саме серед мальовничої природи Тернопілля промайнуло дитинство та юність Пекун. 

В університеті ( тоді ще інституті) Оксана співала в вокально-інструментальному ансамблі “Молодість”. Завдяки українському композитору та настановнику Олександру Бурміцькому, заявила про себе як про естрадну співачку. Перші пісні належать “перу” її керівника: “Кав’ярня кохання” і “ Не лишай”. Ці музичні твори, написані на вірші Олени Лайко, продовжують залишатися “візитівкою” творчості Оксани Пекун. 

Джерело: фото glavcom.ua 

Співаючи в університетському ансамблі, молода артистка отримує шанс на подальшу кар’єру і стає учасницею всеукраїнського молодіжного фестивалю сучасної пісні та музики “Червона рута”. Це допомогло співачці більш глибше познайомитися з сучасним українським мистецтвом і, зокрема, з фестивальними дійствами, у яких Оксана Пекун приймала участь вперше та не востаннє. Після такого “дебюту” вона продовжила виступати з власними піснями на численних конкурсах та фестивалях. Та її мріями дуже швидко стали справжні гастролі і концерти в Україні. І вони таки здійснилися, й навіть більше!

Відома пісня з репертуару “Зелен Клен”, написана Юрієм Рибчинським та Ігорем Покладом отримала визнання “шлягера ХХ століття”. Інші пісні мали не менший успіх. Деякі з них навіть виборювали почесні “золоті” диски на фестивальних дійствах. Крок за кроком Оксана Пекун здобувала прихильність, фанатів і славу. 

Співпраця з продюсером і створення команди

Важливий етап у житті естрадної співачки – знайомство та співпраця з продюсером Володимиром Коваленком. Спільна діяльність й інтереси об’єднали цих людей. Володимир Коваленко є не просто продюсером Оксани Пекун, але й її чоловіком. Після знайомства й початку спільної творчої діяльності, розпочалося формування складу всієї команди артистки. Вона активно співпрацює з поетесою Оленою Лайко, яка створює ще близько 10 текстів для пісень. 

Джерело: фото uamusic.com.ua

Саунд-лідером команди стає композитор і аранжувальник Олег Макаревич. У 1998 році виходить перший “серйозний” кліп Оксани Пекун на пісню “Ти будеш мій”. Та до цього були й інші спроби, зокрема на музичний твір  “Вперше” і “Ти не той”, але вони вважаються пробами. Після кліпу “Ти будеш мій” з’явилися: “Зелен клен”, “Доле моя”, “Відлітаю-прощай” тощо. 

“Фольк-music” як важливий етап у житті артистки

Оксана Пекун мешкає в Києві. У столиці вона вперше з’явилася на Першому національному телеканалі як ведуча телепрограми “Фольк-music” у 2008 році. Це стало ключовим етапом у житті естрадної виконавиці. Автором є Володимир Коваленко, продюсер і чоловік Оксани Пекун. Основна мета цієї програми – пошук і популяризація українського музичного етносу, автентичної музики, особливо серед молодих виконавців. У 2018 році 10-річний успішний проєкт опинився під загрозою зникнення. За словами його творця, “Фольк-music” намагалися забрати рейдерським методом. На телеканалі зазначили, що телепроєкт не закрили, а лише оновили. 

Джерело: фото www.mego.org.ua 

Як найкраща музична програма України “Фольк-music” та її незмінна телеведуча Оксана Пекун були номіновані національною премією “Телетріумф” у номінації “ Музична передача”. А у 2014 році проєкт вперше став фіналістом на креативному форумі “Євробачення авторських форматів”.  Програма всіх поколінь дала поштовх народній артистці до створення й випуску нового альбому  української пісні “Козачка”. 

Comments

.,.,.,.