Олег Собчук – лідер популярного українського рок-гурта “Скай”

Заснований у 2001 році гурт “Скай” за короткий час став досить відомим в рідному Тернополі та в межах західної частини України. Вже більше 20 років він успішно розвивається на теренах нашої держави й продовжує чарувати прихильників альтернативного року та поп-року справжньою українською піснею. Його творцем є тернополянин Олег Собчук, а сьогодні – фронтмен “Скай” та досить популярний український виконавець. Далі на ternopil-trend.

Олег Собчук: освіта, сім’я та особисте життя 

Олег Собчук народився 17 жовтня 1980 року в Тернополі. Його батько   і брат моряки далекого плавання. З дитинства захоплювався спортом, а у вільний час полюбляв кататися на велосипеді. Музика – це ще одне захоплення дитинства майбутнього вокаліста та фронтмена гурту “Скай”. У 10 років хлопець вже навчався грі на гітарі, навчаючись у загальноосвітній школі № 27 в рідному місті. Опісля вступив до Галицького коледжу, де навчався всього рік. Освоював професію шофера-автослюсаря. 

Джерело: фото sostav.ua

З Галицького коледжу відправився до місцевого ВИШу – Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. У педуніверситеті Олег Собчук здобув спеціальність психолога та соцпрацівника  навчальних закладів. Тоді ж розпочинається шлях молодого артиста.

Джерело: фото tabloid.pravda.com.ua

Особисте життя відомого виконавця не залишається поза увагою. На 4 курсі Галицького коледжу одружився на коханій Марії. Це відбулося в той час, коли гурт “Скай” тільки зароджувався. У 2003 році з’явилася донька Тетяна. Тоді ж Собчук став мегапопулярним українським артистом. У 2009 році з’явився син Арсен. Та щастя тривало недовго. Музикант почав вживати багато алкоголю. Через це сім’я чуть не розпалася, але фронтмен гурту зумів таки взяти себе в руки та зберегти шлюб.    

Становлення молодого артиста 

Музикант ніде не здобував музичної освіти, всього навчався сам. У 2001 році зароджується гурт “Скай”, який на сьогодні є досить популярним в Україні. Він виник завдяки спільним зусиллям Олега Собчука та Олександра Грищука. Вони разом навчалися у Галицькому коледжі. Перший концерт відбувся того ж року. Поступово “Скай” таки здобуває прихильність аудиторії в Тернополі, а згодом і на Заході України. Першою піснею, що принесла гурту успіх, є “Тебе це може вбити”. У 2001 році до “Скай” входило 4 музиканти. Вони в основному виступали на фестивальних дійствах: “Перлини сезону”, “Таврійські ігри” та “Червона рута”.

Джерело: фото novograd.city

У 2004 році в Тернополі Олег Собчук став торговим представником “Торгового світу”, а через рік переїжджає до Києва, де й проживає до сьогодні. У Києві розпочався новий етап у житті молодого артиста та гурту “Скай”. Відбулися зйомки у популярному тогочасному проєкті “Молода кров”, після яких молодим артистам запропонували підписати контракт із рекординговим лейблом “Lavina music”, на що Олег Собчук із командою звісно, що погоджуються. Це принесло музикантам ще більшої популярності. 

Благодійна діяльність 

Фронтмен бере участь у багатьох важливих заходах. У 2013 році разом із музикантами “Скай” стали учасниками  програми допомоги ЮНІСЕФ дітям з інвалідністю й сиротам. Він також займається благодійною діяльністю. У 2019 році виник благодійний фонд Олега Собчука “Подаруй світло”. Його мета – допомогти дітям, що втратили батьків, дітям-сиротам, а також дітям з обмеженими можливостями. 

Джерело: фото skay.ua

Підтримка українського народу та армії  

Коли Україною ширилися протестні акції проти корупції та свавілля, а в Києві проходили криваві виступи, що тяглися від головної площі міста до Бульвару Шевченка, лідери громадської думки, артисти, музиканти, українські актори не залишилися осторонь. Вони разом із народом виступили на підтримку революції. Олег Собчук ще під час подій Євромайдану у 2013 році разом з іншими музикантами записав кліп на популярну пісню “Брат за брата” гурту “Kozak System”. У ньому містилися кадри побиття студентів у ніч на 1 грудня. 

Джерело: фото Instagram гурту “Скай” 

Олег Собчук неодноразово проводив виступи на підтримку українських військових, що воювали на Сході, закуповував амуніцію та необхідне обладнання для солдат. У 2022 році з повномасштабним вторгненням музикант теж не залишався осторонь. З перших днів він вступив до добровольчого батальйону та охороняв стратегічний об’єкт. Зараз його основна діяльність – волонтерська. Фронтмен гурту разом із учасниками “Скаю” провели благодійне турне не лише містами України, але й за кордоном. Вони збирали кошти на допомогу українській армії та цивільним. 

Comments

.,.,.,.