Актуальні ідеї для стартапів в Тернополі

В період стрімкого розвитку новітніх технологій все актуальнішими стають проєкти з розвитку бізнесу, створення нових ідей. Повідомляє “Ternopil-trend”.

Що таке стартап

Назву «стартап» придумав американський бізнесмен Стівен Бланк, якого ще називають хрещеним батьком цього виду бізнесу. Загалом стартап становить собою певний комерційний проєкт, втіливши який в життя, ви отримуєте дохід.

На відміну від бізнесу, який в загальному є напрямком діяльності, що давно відомий на ринку, стартапи знаменують собою щось абсолютно нове та ексклюзивне і до вас подібних ідей ніхто не пропонував.

Тобто, якщо ви використали певну ідею у бізнесі, це вже важко назвати стартапом. Люди часто помилково вважають, що будь-яка нова справа є по суті стартапом. Однак, це не зовсім так.

Бізнес-проєкт стає стартапом лише у тому випадку, якщо власник додав до нього певну «родзинку», що робить ідею унікальною. Задум хочеться копіювати й використовувати для отримання прибутку. Ідея несе в собі дещо нове, корисне та інноваційне для суспільства.

Зазвичай, на запуск стартапу необхідний певний капітал, що звичайно є слабкою стороною. В Європі часто створенням стартапів займаються студенти, тоді як в Україні це поняття лише набуває популярності.

Як розвивати стартап-проєкт

Кожен стартап умовно поділяється на декілька етапів. Перш за все необхідно вибудувати чітку картину, на яку цільову аудиторію ви орієнтуєтеся та що її може цікавити.

Після детального вивчення ринкового попиту та пропозиції, розпочинається розроблення прототипу моделі стартапу. Так звана альфа-версія надається для випробування невеликій групі людей, щоб можна було виявити наявні дефекти на початковому етапі. На цій стадії зазвичай вносяться поправки.

Останніми етапами є закрита і відкрита бета-версії стартапу. Так, на етапі закритої бета-версії проєкт привертає увагу зацікавлених осіб, які готові профінансувати ідею. На останньому етапі відкритої бета-версії розпочинається розкрутка проєкту, зокрема можуть укладатися договори з покупцями та продаватися певні послуги чи товар.

Однак, варто пам’ятати одну просту істину: якщо ви бажаєте розвивати ваш стартап у глобальних масштабах, вам не обійтися без інвесторів та залучення фінансів, адже без цього подальше просування ідеї є практично неможливим.

Які ідеї не варто використовувати для стартапів

Ідеї для бізнесу можуть бути як корисними, так і не бути особливо успішними. Є декілька ключових порад, які допоможуть тернополянам зробити правильний вибір та вдало втілити ідею в життя.

Перш за все, перед тим як розпочати бізнес, слід детально обдумати усі кроки, щоб бути впевненим у здійсненні задуму. Для початківця чи стартапера важливо не боятися ризикувати, адже не спробувавши ви не дізнаєтеся чи вийде усе.

На початковому етапі чимало молодих підприємців вважають, що вони не зможуть самостійно запустити успішний бізнес-проєкт, тому потребують партнерської допомоги. Однак, якщо ви хочете, щоб ваша ідея вижила і процвітала, а не просто певний проміжок часу була робочим місцем, обирайте в партнери тих, хто може бути цінним для компанії й до того ж підсилить її роботу.

Не варто забувати про маркетинг, адже від його наявності багато в чому залежить успішність бізнесу. В сучасному світі замало, наприклад відкрити онлайн-магазин, закупити товари і в той самий час не витрачати жодних коштів на рекламу і маркетинг. Адже саме ці фактори відповідають за успішне просування вашого бізнесу.

Хибною є думка, що головні обов’язки у вашому проєкті можете виконувати лише ви, без делегування повноважень. Велику компанію неможливо збудувати, якщо всіма питаннями займатиметеся лише ви особисто. Це навпаки найближчим часом призведе до вигорання та припинення будь-якого подальшого розвитку. Детальний опис технології виробництва та делегування функцій допоможе вашому стартапу стати успішним.

Пам’ятайте, щоб знайти свою хорошу і перспективну ідею доведеться перепробувати безліч менш успішних. Потрібно налаштуватися внутрішньо на пошук різних можливостей. Дуже часто перспективні ідеї  для стартапу з’являються, коли ви стикаєтеся з певною проблемою, яка потребує негайного вирішення.

Електричний байк для ЗСУ

На Тернопільщині є чимало талановитих винахідників, які втілюють в життя ідеї, що приносять користь людям та суспільству.

Конструктори з Тернополя розробили потужні електробайки, які з успіхом можуть використовувати Збройні Сили України. Розробники стартапу працюють в місцевій компанії ELEEK.

Особливістю транспорту окрім чудових технічних характеристик є абсолютна безшумна їзда. За словами конструкторів електробайк розроблявся відповідно до запитів та побажань українських бійців.

Захисники випробували транспорт на передовій та були повністю задоволені його роботою. Працює байк від електричної зарядки й при цьому його можна заряджати будь-яким пристроєм.

На одному заряді електробайк може повноцінно проїхати до 150 кілометрів з максимальною швидкістю 90 кілометрів за годину. Загалом собівартість одного транспортного засобу складає приблизно 127 тисяч гривень. Електробайк отримав назву «Елік Атом».

Ще раніше тернопільський стартап розробив павербанк для потреб військових. До початку воєнних дій павербанки планували дарувати клієнтам, які придбали електробайки фірми, як мерч або ж виставити окремо на продаж.

Однак, з початком повномасштабної війни керівництво ELEEK вирішило все ж таки стати корисними для Збройних Сил України. Всього три дні знадобилися тернопільським інженерам, щоб повністю втілити ідею в життя та сконструювати прилад.

Конструкції для переносних будинків

Ще одна талановита винахідниця з Тернопільщини винайшла спеціальні конструкції, з яких можна побудувати переносні будинки.

20-річна мешканка Бережан Христина Амброзяк винайшла спосіб як швидко та якісно будувати переносні будинки. Також матеріали можна використати для спорудження баз відпочинку чи навіть дитячих конструкторів.

Конструкції є своєрідним каркасом для майбутнього будинку. Завдяки спеціальним з’єднаним планкам вони легко складаються та є досить мобільними. Зокрема, конструкції можна перевозити на місце, де планується встановити будинок і за допомогою них отримати повноцінне житло.

Спочатку з виробами допомагали батьки. Коли дівчинка була у восьмому класі, вчитель фізики запропонував їй приєднатися до Малої Академії Наук. І вже через рік школярка самостійно спроєктувала та зробила два макети – будинку-квадрата та будинку-прямокутника.

У 2018 році в Тернопільській області провели конкурс Малої Академії Наук. Перемога дісталася Христині Амброзяк. В той час талановита дівчина запатентувала свої перші макети в Державному реєстрі.

У 2019 році розробниця презентувала новітні проєкти будинку та альтанки. Макети здобули безумовну перемогу на Міжнародному конкурсі інноваційних винаходів, що проходив в онлайн режимі у Канаді. Свої винаходи школярка знову зареєструвала в Державному реєстрі патентів.

Христина Амброзяк має намір отримати спеціальність ІТ-спеціаліста та стати хорошим фахівцем. Однак, на досягнутому вона не зупинятимуться та опановуватиме ще й інші галузі, щоб якнайкраще реалізуватися у житті.

Comments

.,.,.,.