Як хостинг сайту впливає на SEO-просування

SEO (Search Engine Optimization) – одна з технологій просування сайту, яка здійснюється з метою отримання трафіку. Якісне SEO піднімає веб-ресурс у пошуковій видачі користувача, а це гарантує збільшення переходів за посиланням. 

Хостинг – послуга з розміщення сайту на сервері. Річ у тому, що потужність домашніх комп’ютерів не розрахована на навантаження, характерні для веб-ресурсів, що часто відвідуються. Тому користувачі не завжди мають можливість перейти за посиланням. А хостинг-сервери гарантують безперебійний доступ до Інтернету та постійне підключення до електромережі. Завдяки цьому пошукачі можуть користуватися сайтом цілодобово. Тому якість SEO-просування значно підвищується. 

Хостинг-сервери працюють лише через спеціальне обладнання. Просто в офісі їх встановити неможливо. Послуги хостингу надають провайдери. Останнім часом все більше власників сайтів орендують місце на сервері у хостинг-провайдера.

Ефективність послуги залежить від якості складників серверу, оперативності технічної підтримки та усунення несправностей, швидкості реагування на DDoS-атаки та віруси, швидкості обладнання. Про вплив хостингу на SEO та критерії вибору хостинг-провайдера поговоримо трохи згодом. А поки розглянемо види хостинг-розміщення.

Види хостингового розміщення сайтів

Власники сайтів потребують різного обсягу дискової та оперативної пам’яті, потужностей, технічних показників. Обрати сьогодні можна з таких трьох видів хостингового розміщення сайтів: 

 • віртуальний хостинг; 
 • віртуальний сервер; 
 • фізичний сервер.

Їх відмінності полягають у розмірах, архітектурі, системі адміністрування, цілях і вартості.

Віртуальний хостинг – один з найбільш популярних варіантів, який чудово підходить для малих проєктів. Уніфікована послуга відрізняється простотою використання та доступною ціною. До пакета входить незначна кількість гігабайт пам’яті на дисках (від 10 до 60 Гб) та частина потужностей сервера. 

Віртуальний сервер – ідеальний варіант для власників сайтів, які потребують функціонала окремого сервера, але оренда цілої фізичної машини для них нерентабельна. Послуга характеризується більшим обсягом дискової та оперативної пам’яті, кращими потужностями процесора. Гарантовані широкі можливості встановлення програмного забезпечення. Однак послуга обійдеться дорожче, особливо в порівнянні з віртуальним хостингом. До пакета входить середня кількість гігабайт дискової пам’яті (від 35 до 400 Гб) та персональний процесор.

Фізичний сервер – найкращий варіант для великого бізнесу. Користувач може самостійно зібрати пакет з тими потужностями, які потрібні. Можна вибрати вид та обсяг пам’яті диску, розмір оперативної пам’яті, потужності сервера. Максимальний обсяг від 200 Гб до 4 Тб і більше.

Технічні показники хостинг-серверів 

Від технічних показників хостинг-сервера залежить якість просування сайту. До найважливіших з них належать: 

 1. Наявність дисків SSD та NVMe. Раніше використовувались HDD диски, що встановлювались в сервер та обертались під час роботи. SSD та NVMe – складники нового покоління. Вони працюють за допомогою напівпровідникових чіпів.
 2. Характеристики комплектуючих. Краще віддавати перевагу максимальним параметрам для виконання конкретного завдання. Тоді сервер з легкістю витримає пікові навантаження.
 3. Рівень доступності. Uptime – це час, протягом якого сервер увімкнено. Хорошим показником є від 99,9 % до 99,7 %.

Перед орендою сервера слід спочатку ознайомитися з доступними варіантами та їхніми технічними показниками.

На які ще критерії звертати увагу під час вибору хостингу?

Окрім технічних показників, є й інші критерії, на які варто звертати увагу. До таких відноситься: 

 • вартість – визначається обсягом пам’яті та потужностями сервера; 
 • захист від DDoS-атак – залежить від швидкості реагування на зловмисників та методів захисту від них;
 • присутність модуля PageSpeed – допомагає роботі сайту (досліджує коди та дані платформи, формує рекомендації щодо усунення несправностей);
 • наявність Memcached, OPCache, Radis – забезпечують кешування серверів (з їх допомогою можна в декілька разів збільшити кількість відгуків);
 • забезпечення SSL-сертифікатом – його надання гарантує захист від зловмисників та перехоплення ними даних; 
 • наявність антивірусу – захист від вірусів позитивно впливає на позицію в топі (пошукові роботи піднімають безпечні веб-ресурси);
 • створення бекапів – це додаткові копії, призначені для відновлення попередніх версій веб-ресурсу;
 • оперативність технічної підтримки – залежить від кваліфікації та мотивованості персоналу. 

Але перше, на що потрібно звернути увагу, – розмір та ресурсомісткість вашого сайту. Рекомендується вибирати пакет хостингу з запасом. Успіхів!

Comments

.,.,.,.