Український Далі з Тернопільщини та його благодійний аукціон у Люксембурзі 

Олег Шупляк- сучасний український письменник з Тернопільщини, якого ще називають українським Далі. Завдяки своїй творчій діяльності, митцю вдалося вилучити чималі кошти у Люксембурзі на благодійному аукціоні, які направлять на допомогу Україні. Більше на ternopil-trend.in.ua.

Український Далі родом із Тернопільщини

Митець Олег Шупляк є уродженцем села Біще Бережанського району Тернопільської області. Освіту здобував у місті Львів у політехнічному університеті(зараз це Львівська політехніка), де навчався на архітектурному факультету. Опісля отримання диплома працював учителем живопису у районному центрі Бережани, де навчав дітей понад 13 років. Талант митця ймовірно частково передався від матері,яка працювала вчителем біології та самотужки опанувала техніку малярства на склі. 

Зараз художник відомий не тільки в Україні, але й у Європі завдяки своїм картинам “Двовзорами”, які можна часто побачити на просторах інтернету. 

Вони цікаві тим, що кожен на полотні може побачити портрет, пейзаж або якусь жанрову сцену. Саме так склалося, що “Двовзорами” є персональною візиткою Олега Шупляка і завдяки цим творам, почерк митця впізнають серед сотні інших відомих художників. Підписники та шанувальники тернополянина часто називають його українським Далі, адже вбачають певну схожість у їх художніх почерках та стилях. 

Джерело: LUkraine asbl

Мистецькі твори світового рівня Шупляк створює на маленькій майстерні на старенькому горищі, при цьому бідним себе не вважає, повідомляє Нова Тернопільська газета. У побуті для митця важливіше те, аби було де малювати, чим та на чому.

Щодо стилю, то митець не притримується якогось конкретного, а завжди експериментує, і це проявляється навіть в підборі кольорової гами. Олег Шупляк разом із своїми картинами були учасниками виставок у країнах Європи, зокрема Польщі, Іспанії Португалії та містах Америки. Творчим шляхом вирішив йти син Олега, Віталій, який здобув професійну освіту в Львівській академії мистецтв, а зараз живе та малює в Німеччині.

Благодійна виставка Олега Шупляка на “Charity event Luxembourg for Ukraine”

Виставка “Charity event Luxembourg for Ukraine”, яка відбулася 14 травня 2022 року була направлена на те, аби привернути увагу до війни в центрі Європи якомога більше іноземців та підтримати українців через глобальну гуманітарну відповідь. Захід був організований LUkraine Asbl, до якої входить українська діаспора, яка проживає в Люксембурзі. Гостями були відомі українські діячі у різних сферах, це: Євгеній Клопотенко- відомий український кулінарний експерт, українські музиканти та митець із Тернопільщини Олег Шупляк. 

Джерело: LUkraine asbl

Виставка картин були чудовим завершенням цієї події. Всього в експозиції було представлено 30 художніх творів, з яких 10 придбали відвідувачі виставки. Серед них були представлені відомі твори із серії “Двовзорами”, які так сподобалися поціновувачам мистецтва. Проте виставка цих картин була лише частиною благодійного проєкту, під час якого збирали кошти для допомоги Україні. 
Одним із керівником заходу був Nikolas Zharov, який у своєму пості оприлюднив інформацію, щодо заходу та коштів, які витратять на  автомобілі швидкої допомоги, продуктові набори та направлять на благодійну пожертву проєкту UAmbulance.

Comments

.,.,.,.