Тернопільський рок-гурт із патріотичними піснями записали пісню про війну

Рок-гурт “Новимний кудень” який був заснований у Тернополі із 2014 року,  бере активну участь у житті країни та створює український контент для молоді. Після повномасштабного вторгнення росії на територію України, хлопці написали патріотичну пісню “Український Щит”. Більше на ternopil-trend.in.ua.

“Новимний кудень”- тернопільський рок-гурт, із патріотичними піснями

Гурт “Новимний кудень” був заснований взимку 2015 року. Їх історія розпочалась ще на Майдані, коли хлопці відчули соціальну необхідність. Тоді, коли в країні відбувалася революція, вирішили зробити благодійний концерт на Театральному Майдані в Тернополі та підтримати добровольців. Після виступу зрозуміли, що можна й надалі рухатися в цьому напрямку і вже згодом новостворений гурт виступав на благодійних фестивалях та концертах та допомагали збирати кошти, пише Галас.

“Новимний кудень” грає виключно важкий рок, або як його ще називають хардрок, а тексти їх мають переважно патріотичне спрямування. Гурт складається із 5 осіб- це вокаліст Руслан Гурчак, гитаристи Роман Деркач і Ростислав Фук, басист Василь Трощанський та ударний Павло Дмитраш. Багато музикантів мають вже досвід роботи у минулих музичних гуртах, таких як: Los Colorados, Red Line, Midnight Blues та  Outnumber.

Джерело: сторінка “Новимний кудень”

 Назва гурту є дещо екзотичною та незвичайною, вона виникла під час одного із виступів, коли було необхідно її повідомити для афіші. З лебійської мови це означає “новий день”. Що цікаво, ця мова використовувалась українськими сліпими співцями: бандуристами, лірниками та кобзарями, й була таємною. 

Перші 2  сингли “Лиса гора” та “В рядах безсмертних” вийшли у 2015 році. “В рядах безсмертних” одразу ж потрапив в ротацію на радіо “Львівська хвиля”, “РокРадіо” “ЄС” та інші, про це повідомляється на офіційній сторінці.  Маючи в своєму доробку кілька пісень, гурт постійно виступає на усіляких концертних майданчиках та фестивалях: “Воля-фест”, “Подоляни Fest” тощо. У 2017 році вийшов третій сингл “Шмароцера Кат”, а в березні того ж року “Новимний кудень” презентує свій альбом “Руїна”. Що цікаво, до кожної пісні вокаліст сам малює обкладинки, адже кому як не йому знати, як краще передати зміст пісні. 

“Український щит”- пісня, яка присвячена російсько-українській війні

У перші дні повномасштабного російського вторгнення вокаліст “Новимний кудень” написав текст до нової пісні “Український щит”, повідомляє Суспільне. За словами вокаліста в ній зображена Україна, яка постає щитом для світу від навали російської орди. Текст пісні був опублікований 10 травня на офіційній сторінці. Музику та текст пісні писали разом із групою. Гитарист Роман Деркач розповів, що музика народилася досить швидко, за одну репетицію вже було майже все готово. 

Із випуском пісні  хлопці не хочуть затягувати адже вважають, що зараз вона буде як-не-як актуальною, повідомляється на ресурсі. За словами вокаліста Руслана Гірчака війна вплинула не тільки на всі сфери життя українців, але й на музику, що й позначиться на наступному альбомі групи.  Зараз хлопці працюють над новою обкладинки до пісні “Український щит” і вже скоро оприлюднять на своїй сторінці. 

Comments

.,.,.,.