Євген Удін- тернопільський митець, який присвятив чимало картин Тернополю 

Тернопільський край таки може похвалитись митцями, які тут проживають, адже багато хто з них є відомими не тільки на теренах України, але й за кордоном. Одним із таких є Євген Тимофійович Удін, тернопільський маляр, який вважається художником світового рівня. Більше на ternopil-trend.in.ua.

Діяльність Євгена Удіна 

Ім’я Євгена Удіна відомо чи не кожному тернополянину.  Народився митець у Донецьку 11 квітня 1937 року. Навчався у студії художника Івана Холоменюка в Чернівцях та закінчив середню школу. Відслуживши в армії, професійну освіту згодом здобув у Львові в Львівському поліграфічному інституті, де навчався книжкової графіки. Зараз цей заклад йменують Українською академією друкарства. 

У Тернопіль художник переїхав лише в 1961 році й відтоді тут працює. Спочатку Євген Удін працював у художньо-виробничих майстернях в місті, а згодом у комбінаті Художнього фонду України, де з 1976 був головою бюро творчої групи. Енергії художника може позаздрити й молодь, адже митець до сьогодні веде активне громадське життя. 

У минулому столітті, художник був членом організацій Львівської організації СХУ, СХУ та дотепер є в складі Тернопільської обласної організації Національної спілки художників України. Окрім цього, був  доцентом кафедри образотворчого мистецтва й  викладав  художню графіку та технології друкарства у Тернопільському національному педагогічному університеті. Згодом – старший викладач Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Т. Шевченка. У 2020 році на “Алеї Зірок” у Тернополі, де розміщуються імена відомих діячів міста,  відкрили бронзову зірку митця. 

Зараз Євген Удін належить до Народних художником України, є членом Спілки художників та Спілки журналістів України. Художник прославився, перш за все своїми роботами, на яких зображує прекрасне. Наразі його доробки зберігаються не тільки в українських  музеях, але й у приватних колекціях за кордоном, зокрема в Польщі, Німеччині, Бельгії, США та інших країнах. Творчий здобуток нараховує ілюстрації до книг, акварельні та живописні полотна, еклібриси тощо. Художник добре володіє різноманітними техніками живопису: олівцем, вугіллям, пером та іншими.

“Тернопіль -місто,  що надихає”

11 квітня 2022 року митець відсвяткував свою 85 річницю з дня народження. З нагоди такої визначної події, влаштувати свято митцю зібрались його учні, колеги, міська адміністрація та поціновувачі творчості.

15 квітня 2022 року, з нагоди дня народження Тернополя, Євген  презентував виставку картин у приміщенні Тернопільського замку. Тема виставки тісно перепліталась з історією міста  та мала назву “Тернопіль-що надихає”, про це повідомляє Нова. Картини, які були представлені на виставці репрезентували історичне минуле та розвиток Тернополя. Митець переконує, що закоханий у це чудове місто і зображати його красоти просто  неможливо. Згодом ці доробки зможуть оцінити й мешканці міста.

Усього в експозиції нараховувалось 32 твори Удіна, які були створені  у різні часові періоди  та виконані у різноманітних техніках. На цих роботах можна було простежити розвиток міста від давніших часів до сьогодення.

Частина колекції Євгена Удіна про місто Тернопіль буде передана в майбутній музей у Тернополі. Міський голова Сергій Надал нагородив художника значком у вигляді герба Тернополя.

Comments

.,.,.,.