Фільм про людей з інвалідністю презентували у Тернополі

 

Люди, які щодня вдосконалюють себе та не зупиняються на досягнутому. Успішні особистості, які насолоджуються кожним моментом. Історію про тернополян з інвалідністю показали у фільмі «Життя у повноті», пише ternopil-trend.

Життєствердна стрічка

У Тернополі відбулася прем’єра фільму «Життя у повноті». У сюжеті йдеться про молодих людей з інвалідністю. Автори впевнені, що стрічка допоможе мотивувати на постійне самовдосконалення. Учасники ведуть активний спосіб життя, навчаються та не зупиняються на досягнутому.

Соціальний проєкт «Життя у повноті» створили у Тернополі у 2016 році. З тих пір роблять все можливе, щоб люди з інвалідністю почували себе впевнено за будь-яких умов. Створив проєкт Тарас Пастушенко.

На презентацію прийшли творці фільму, герої проєкту, їх батьки, працівники благодійного фонду «Карітас». Вихованців організації описують талановитою молоддю. Кажуть, що вони харизматичні та як ніхто пасують для створення фільму. Молодь часто залучають до різноманітних гуртків за інтересами: вони організовують виступи до свят, вишивають, готують їжу, збираються на обговорення улюблених книжок.

Всього обрали для зйомок 11 людей. Тарас Пастушенко каже, на початку планували знімати лише 3 осіб. З часом з’ясували, їх набагато більше. Працівники «Карітасу» розповіли про обдарованих вихованців.

Алла Демко стала режисером стрічки «Життя у повноті». Вона вважає, що вдалося передати на екран енергійність героїв. Перед зйомками відвідали «Карітас» у Тернополі. Там творці побачили святкування дня народження одного з героїв.

Для таланту немає меж

2

Алла Пенова, мама одного із героїв стрічки, коментує, для кожної людини необхідно спілкуватися, зустрічати нових людей, переймати нетиповий для себе досвід і шукати різні способи досягнення мрії. Звісно, існує певна підтримка для дітей з інвалідністю у школах, благодійних організаціях, від рідних і близьких, однак після закінчення школи, люди з інвалідністю не знають що робити далі. Багато з них не бачать для себе жодних можливих варіантів для розвитку. Тому, сподівається, що проєкт «Життя у повноті» допоможе привернути громадськість до актуальної проблеми.

Підтримує проєкт Ольга Шахін, голова тернопільського осередку всеукраїнської громадської організації «Асоціація жінок України ”ДІЯ”». Благодійниця є ініціаторкою створення «Небайдужих» — ще одного соціального проєкту. На зйомках Ольга Шахін познайомилася з деякими героями фільму «Життя у повноті».

До реалізації проєкту долучилася і Наталія Орищак, членкиня тернопільського осередку всеукраїнської громадської організації «Асоціація жінок України ”ДІЯ”». Вона переконана в тому, що над створенням схожих фільмів і далі потрібно працювати. Для тернополян з інвалідністю важливо відчувати підтримку, бачити історії інших людей та мати можливості для вдосконалення.

Прем’єра фільму відбулася у міжнародному благодійному фонді «Карітас» у Тернополі.

Comments

.,.,.,.