У Тернополі пройде фестиваль джазової музики

В грудні в Тернополі відбудеться довгоочікувана музична подія. Місто прийматиме XІX фестиваль сучасної імпровізаційної музики «Jazz Bez». Повідомляє «Ternopil-trend».

В Файне місто завітають справжні легенди джазової музики. Фестиваль пройде з 6 до 8 грудня в Тернопільському обласному драматичному театрі. Організаторами заходу виступили міська рада, мистецьке об’єднання «Коза» та музичний центр «Бастер».

На фестиваль приїдуть джазові виконавці не лише з України, а й з усього світу. Зокрема, в Тернопіль завітають музиканти з Сполучених Штатів Америки, Польщі, Німеччини та інших країн. «Jazz Bez» об’єднає виконавців та меломанів, які не уявляють свого життя без джазу.

Фестиваль успішно існує ось уже 18 років. За цей час на його сцені виступили більше тисячі музикантів, які провели сотні концертів. Вишуканим музичним дійством мають можливість насолодитися і тернополяни. Придбати квитки можна в касах Тернопільського драмтеатру, їхня вартість становить від 130 до 210 гривень.

Варто додати, що музичний захід є найстарішим українським фестивалем в жанрі джазу. Загалом, фестиваль 19 років тому заснував львів’янин Маркіян Іващишин. На жаль, цього року відомого культурного діяча не стало, однак його творіння продовжує жити та радувати своїх прихильників.

«Jazz Bez» пройде одразу в 15 містах України, в тому числі і в рідному місті засновника – Львові. Гості музичного заходу зможуть почути джаз у виконанні світових музикантів. Зокрема, в Україну завітають американський саксофоніст Грег Осбі та легенда джазу Тал Коен, який у своїй музичній кар’єрі завоював 10 Греммі. До музичного фестивалю приєднається не лише Україна, а й Польща. 

Нагадаємо, джазовий фестиваль в Тернополі проходить не вперше. Минулого року в місто приїхали такі відомі виконавці як Jonas Cambien Trio з Норвегії, Antonio Flinta Quartet з Італії, представник Німеччини Leléka та інші.

Коментарі