“Трохи нижче неба”: як створювали фільм про кіборгів з Тернопільщини?

Ігор Римар, Іван Вітишин, Володимир Трух, В’ячеслав Мельник — загиблі кіборги з Тернопільщини. Українські добровольці створили документальну стрічку про героїв області. Під час прем’єрних показів розповідають, чому і як створювали фільм. Далі на ternopil-trend.

Згадка про героїв

«Трохи нижче неба» — фільм про загиблих кіборгів з Тернопільської області, який відзняли українські добровольці. Зйомки відбувалися менш, ніж півроку. Сергій Коновал прокоментував, над цією частиною працювали 4 місяці. Наступним кроком був монтаж. Цей процес тривав майже 6 місяців.

Командир 6 резервної сотні Добровольчого Українського Корпусу Сергій Коновал та журналіст Михайло Ухман доклали чимало зусиль для створення стрічки. Вони контролювали увесь процес: від збоку коментарів кіборгів — до організації прем’єр по території України.

1

Спогади про завершення протистояння

Організатори розповіли, що інформація повністю відповідає дійсності, адже вони консультувалися з багатьма, хто знав героїв. Кажуть, взяли інтерв’ю у 25-ти родичів і у декількох побратимів. Кіборги розказали про кожен день боїв з багатьма деталями. Організатори зйомок розповіли, що це безумовно допомогло відтворити точні факти. На їхній погляд, інтерпретація реальності допомагає глядачеві відчути наближені до кіборгів емоції. Хоча, переконані, подібного не зможе відчути ніхто: мороз -30 градусів, майже без їжі та підтримки ззовні. Не варто забувати про атаку збоку ворога. Кіборги зокрема поділилися спогадами про отруєння газом з російського боку. Українські герої розповіли і про загибель побратимів в останні дні оборони аеропорту.

4 героя з Тернопільщини

Кіборга Ігоря Римара поранили 9 січня 2015 року. Аж через сім годин з того моменту йому змогли надати швидку медичну допомогу у шпиталі. Вся справа в атаці терміналу аеропорту Донецька. Побратими розповіли, що стріляв російський гранатомет. Його стан був критичним: посічені кінцівки, понівечене обличчя. Чоловіка намагалися врятувати на російській частині, але не вдалося. Ігор Римар народився у селі Трибухівці, що на Бучаччині.

Іван Вітишин і Володимир Трух загинули під час оборони Донецького аеропорту. Іван родом з Тернопільського району, а Володимир — з Гусятинського.

В’ячеслав Мельник («Моторола») загинув 20 січня 2015 року, коли їздив рятувати поранених побратимів. Тіло кіборга знайшли росіяни. Вони подзвонили через телефон рідному батькові В’ячеслава. Росіяни повідомили про вбивство татові, який вже через 3 місяці пішов на війну, щоб помститися. Народився В’ячеслав Мельник у с. Білокриниця Кременецького районі Тернопільської області. На війну пішов добровольцем після смерті дружини.

242 дні оборони Донецького аеропорту, понад 200 загиблих, 500 поранених — добровольці фільму переконані, що ця стрічка є лише початком історії. «Трохи нижче неба» триває 1 годину. Ще планують укласти видання спогадів про кіборгів.

Прем’єру заплановано на 29 січня у м. Київ.

Comments

.,.,.,.